سبد خرید خالی‌ست.
privacy

 شرکت اپل به طور رسمی از برچسب حریم خصوصی در اپلیکیشن‌های اپ استور رونمایی کرده است و از این پس تمامی اپلیکیشن‌ها، حتی آن‌هایی که توسط شرکت خود اپل توسعه داده‌شده‌اند نیز مجهز به این برچسب هستند.

تا پیش از این فیس‌بوک به عنوان صاحب امتیاز واتساپ به خاطر این برچسب‌ها از اپل انتقاد کرده بود؛ دلیل اعتراض واتساپ این بود که چرا اپلیکیشن‌های توسعه داده‌شده توسط کمپانی‌های شخص ثالث باید این برچسب را در اپ استور داشته باشند، اما هیچ یک از اپلیکیشن‌های اصلی که توسط اپل توسعه داده‌شده‌اند، نظیر آی مسیج این برچسب را ندارند.

اپل به تلافی این انتقاد، اقدام به آماده‌سازی و عرضه برچسب‌های حریم خصوصی برای اپلیکیشن‌های رسمی خود نیز کرده است. اپل بر این باور است که برچسب حریم خصوصی برای تمامی اپلیکیشن‌های شخص اول و ثالث لازم است و به همین دلیل کاربران باید از اطلاعات هر یک از سرویس‌هایی که استفاده می‌کنند را بدانند. 

 اپل در جریان WWDC 2020 اقدام به معرفی برچسب‌های حریم خصوصی کرد. این برچسب‌ها به منظور اطلاع‌رسانی کامل در مورد معرفی اپلیکیشن و نحوه جمع‌آوری اطلاعات و حفظ حریم خصوصی کاربران منتشرشده است.

این برچسب‌ها در نهایت باعث می‌شود تا کاربران بتوانند از طریق مطالعه آن‌ها دیدگاهی دقیق در مورد اپلیکیشن‌های در حال دانلود، نصب و استفاده پیدا کنند و پس از آن اقدام به استفاده از آن‌ها با اطمینان کامل کنند. 

 اپل از هشتم دسامبر فرایند استفاده اجباری از برچسب‌های حریم خصوصی را آغاز کرده و حالا این برچسب‌ها را برای اپلیکیشن‌های رسمی که خودش به صورت پیش‌فرض عرضه کرده نیز اضافه کرده است.

با این حال همچنان واتساپ به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های فیس‌بوک به این موضوع شکایت دارد که به نظر می‌رسد به خاطر جمع‌آوری بیش از اندازه اطلاعات شخصی کاربران این مسئله رخ داده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location