سبد خرید خالی‌ست.
Wirstron

کارکنان کارخانه اسمبل آیفون در هند به خاطر عدم دریافت حقوق خود دست به اعتراض زده و به تجهیزات مختلف این کارخانه آسیب رسانده‌اند.

شعبه هند کارخانه ویسترون که وظیفه تولید انبوه برخی از مدل‌های میان رده آیفون، نظیر آیفون SE را در اختیار دارد، صحنه اعتراض کارگران خود بوده است. بر اساس گزارش وب‌سایت The Indian Express روز 12 دسامبر و در جریان تغییر شیفت، کارکنان شروع به اعتراض کرده‌اند و به دلیل عدم توجه به مطالبات خود از طرف کارفرمایان اقدام به شکست شیشه‌ها و به آتش کشیدن اتومبیل‌های داخل پارکینگ زده‌اند.

این خبرگزاری تأکید کرده که نزدیک به دو هزار کارگر در جریان این اعتراض‌ها دخیل بوده‌اند. در این میان، ویدیویی از سطح خشونت و اعتراضات کارکنان این کارخانه نیز منتشر شده است که نشان دهنده درگیری پلیس با معترضین بوده است.

کارکنان این کارخانه از افزایش ساعت کاری به خاطر افزایش حجم سفارش‌های دریافتی از اپل برای اسمبل کردن آیفون‌ها و همچنین عدم‌تغییر دستمزد و تأخیر در پرداختی‌ها ناراضی بوده‌اند که درنهایت منجر به اعتراضات خشونت‌آمیز شده است.

اپل از سال 2017 فرایند تولید انبوه برخی از آیفون‌ها را در هند آغاز کرد. آیفون SE نسل اول، اولین تلفن هوشمندی بود که اپل سفارش تولید آن را به این کارخانه داد. این شرکت سپس فرایند تولید آیفون 6 اس، آیفون 8 و آیفون 11 را به این کارخانه واگذار کرد.

هند پس از چین دومین تولیدکننده بزرگ برای شرکت اپل است که وظیفه آماده‌سازی و عرضه آیفون‌ها به سراسر جهان را دارد و کارخانه ویسترون سرمایه گذاری چند میلیون دلاری برای افتتاح و بهره برداری از آن را به سرانجام رسانده است. با این حال به نظر میرسد که کارکنان این کارخانه به دلیل عدم دریافت حقوق خود همچنان از کار در این کارخانه ناراضی هستند و اعتراضات آن‌ها به خشونت کشیده شده است. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location