سبد خرید خالی‌ست.
Cydia

 توسعه دهنده سایدیا ابزار جیلبریک برنامه‌های سیستم عامل iOS ادعا کرده که اپل با انحصار طلبی ادامه کار را برای او غیر ممکن کرده است.

خالق جیلبریک برنامه سایدیا برای iOS در یک دادخواست ادعا کرد که از وقتی اپ استور ایجاد شده با استفاده از روش‌ها و تاکتیک‌های خود سایدیا و سایر رقبای احتمالی را متوقف کرده است.

در این دادخواست تاکیید شده که اپل به کاربران اجازه نمی‌دهد که به جز برنامه‌های موجود در اپ استور از هیچ برنامه دیگری استفاده کنند.

هدف از ارائه این دادخواست ایجاد رقابت عادلانه بازارهای توزیع برنامه با اپل بوده و در دادخواست از جبران خسارت‌های سنگینی که اپل ایجاد کرده سخن به میان آمده است.

توسعه دهنده و خالق نرم افزار سایدیا Jay Freeman اینبرنامه را در سال 2007 قبل از راه اندازی اپ استور ارائه کرده بود. بعد از راه اندازی اپ استور، سایدیا برنامه‌ای بود که کاربران بتوانند اپلیکیشن‌ها، اصلاحات و نرم افزارهایی که اپل تایید نکرده را نصب کنند.

مورد دیگری که در این دادخواست به آن اشاره شده این است که آیفون‌های اولیه به لحاظ عملکردی محدود بوده و اپل تعداد کمی اپلیکیشن در آنها ارائه داده بود، همچنین نرم افزارهای سایر شرکتها در آن قابل ارائه نبودند.

اپل طی سالیان اخیر، جیلبریک را دشوار کرده و برنامه‌های غیر اپ استور را حذفکرد. همچنین در این دادخواست ادعا شده که اپل در توزیع نرم افزار iOS انحصار طلب است.

اپل قصد دارد این دادخواست را بررسی کرده و افراد را از جیلبریک کردن آیفون به دلایل امنیتی منصرف کند؛ ضمن اینکه اپل برای انتخاب برنامه‌های اپ استور کنترل دقیقی دارد و به همین دلیل از سیستم عامل اندروید ایمن‌تر است.

رفتارانحصار طلبانه اپل بارها از طرف برخی شرکت ها مورد انتقاد قرار گرفته است. اپیک گیمز هم اخیرا علیه اپل دادخواستی مبنی بر اخذ کمیسیون 30 درصدی اپل ارائه کرده بود. شرکت هایی که در ماه سپتامبر اپل را مورد انتقاد قراردادند شامل Tile، Match group، Spotify، Epic، Deezer و غیره هستند. که هدف همه آنها ایجاد رقابت برای مشاغلی است که در زمینه توسعه برنامه فعال هستند و کاربران به راحتی و آزادانه بتوانند از این اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌هایشان استفاده کنند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location