سبد خرید خالی‌ست.
Back-Tap

قابلیت Back Tap یکی از مهم‌ترین امکاناتی است که اپل در توسعه سیستم عامل آی او اس 14 آماده عرضه به کاربران کرده است. این قابلیت در تمامی آیفون‌ها از آیفون 8 تا آیفون 12 پرو که از نسخه‌های جدید iOS استفاده می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارکرد قابلیت Back Tap به این صورت است که می‌توانید به سادگی اقدام به تعریف یکی از کارهای پر مصرف خود کنید و پس از آن با تپ کردن در قسمت پشتی آیفون آن کار را فراخوانی کنید. این کار می‌تواند گرفتن اسکرین شات، باز کردن تنظیماتی خاص یا حتی یک اپلیکیشن ویژه باشد که تنها با دو بار تپ کردن در بخش پشتی فراخوانی می‌شود.

این قابلیت می‌تواند به‌صورت دو یا سه ضربه مداوم به بخش پشتی دستگاه در نظر گرفته شود که امکان فراخوانی و راه اندازی کارهای مختلف را به‌صورت سریع برای شما فراهم میاورد.

برای انجام این کار ابتدا نیاز به فعال سازی این قابلیت دارید که در ادامه این مطلب به بررسی و آموزش فعال سازی آن خواهیم پرداخت. 

روش فعال سازی قابلیت Back Tap در آیفون

پیش از انجام هر کاری باید به یاد داشته باشید که این قابلیت برای آیفون‌های پشتیبانی شده کار می‌کند. آیفون‌هایی که قابلیت Back Tap را به کاربران خود ارائه می‌دهند شامل آیفون 8 و 8 پلاس، آیفون X و XS و نسخه مکس آن، آیفون 11 و 12 به همراه نسخه پرو و پرو مکس و آیفون SE نسل دوم هستند.

پس از اطمینان از پشتیبانی از این قابلیت باید حتماً به یاد داشته باشید که نسخه سیستم عامل شما باید جدیدتر از آی او اس 14 به بعد باشد.

حال این مراحل را انجام دهید:

  • 1.وارد Settings شوید
  • 2.گزینه Accessibility را بزنید
  • 3.روی گزینه Touch ضربه بزنید
  • 4.گزینه BackTap را از آخرین بخش لیست انتخاب کنید
  • 5.در این قسمت Double Tap و Triple Tap را دارید و می‌توانید با انتخاب هر یک از آن‌ها اقدام به تنظیم کارهای مورد نظر خود کنید.
  • 6.شما می‌توانید هر یک از عمل‌های لیست شده را انتخاب کرده و حالا با دو یا سه بار ضربه زدن آن را اجرا کنید

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location