سبد خرید خالی‌ست.
Mac-M3

 گزارش اخیر منتشر شده حکایت از آن دارد که اپل در حال کار روی فرایند توسعه پردازنده M3 مک پرو اپل سیلیکون است. این پردازنده با 32 هسته طراحی شده که ابعاد کوچک‌تر و بازدهی بیشتری خواهد داشت.

بر اساس گزارشی جدید از بلومبرگ، اپل در حال کار روی پردازنده جدید مبتنی بر معماری ARM با 32 هسته و با عملکرد بسیار بالا است و احتمالاً اواخر سال 2021 آن را مورد استفاده در دستگاه های جدید خواهد کرد.

مک پرو اپل سیلیکون با پردازنده 32 هسته‌ای اندازه متوسطی خواهد داشت. همچنین اپل قرار است پردازنده‌هایی با حداکثر 16 هسته همراه با عملکرد بالا و چهار هسته با بازدهی بالاتر ایجاد کند که برای نسخه‌های جدید مک بوک پرو و آیمک استفاده خواهد شد.

پیش بینی می‌شود که پردازنده‌های گرافیکی با حداکثر 128 هسته اختصاصی در اپل سیلیکون استفاده شود. در حالی که در مک بوک پرو، مک بوک ایر و مک مینی معرفی شده در سال 2020 تراشه M1 به کار رفته که دارای یک پردازنده مرکزی چهار هسته‌ای با بازدهی بالا است.

البته مک پرو قدرتمندتر شرکت همچنان از تراشه‌های اینتل زئون استفاده می‌کنند و در یک فرایند دو ساله انتقال از اینتل به اپل سیلیکون انجام خواهد گرفت. بلومبرگ گزارش کرده که با افزایش هسته‌های پردازنده مرکزی، اپل در حال کار روی تراشه‌هایی با هسته‌های GPU بیشتری است.

تراشه M1 فعلی دارای 7 یا 8 هسته GPU است؛ در حالی که اپل در حال کار کردن روی پردازنده ای با 16 و 32 هسته است و اواخر 2021 یا 2022 روی تراشه‌هایی با 128 هسته کار خواهد کرد. البته ممکن است که بر اساس روند تولید انبوه، پردازنده با 12 هسته را ارائه کند.

گفتنی است که با توجه به برنامه‌های بلند پروازانه اپل برای انتقال کامل از اینتل به اپل سیلیکون در دو سال اینده، منطقی به نظر می رسد که تراشه‌های قدرتمندتری در دست توسعه داشته باشد. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location