سبد خرید خالی‌ست.
Adaptor

آژانس حمایت از حقوق مصرف کننده در سائوپائولو برزیل اظهار کرده که اپل باید هر جعبه را همراه با شارژر آیفون به کاربران ارائه دهد.

آژانس عمومی Procon-SP در ماه اکتبر با اپل تماس گرفته و پرسیده که چرا اکسسوری شارژر را در آیفون‌های جدید ارائه نمی‌دهد.

اپل در پاسخ به عدم ارائه شارژر همراه با آیفون‌های جدید، قاطعانه به موضوع حفاظت از محیط زیست اشاره کرده و اعلام کرده که بسیاری از کاربران شارژر را به طور جداگانه در اختیار دارند. همچنین اپل کاهش آلایندگی کربن و اجتناب از استخراج و استفاده از عناصر کمیاب زمین را به عنوان دلایل خود برای عدم ارائه شارژر همراه با آیفون مطرح کرد.

در یک بیانیه مطبوعاتی که روز چهارشنبه منتشر شده procon-SP گفت که شارژر بخش ضروری برای استفاده یک محصولالکترونیکی است و فروش آیفون بدون شارژر، برخلاف قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده در برزیل است.

این آژانس گفته که اپل مدرک کافی برای حذف شارژر از جعبه آیفون را به دلیل حفاظت از محیط زیست ارائه نکرده و در تبلیغات و موارد بازاریابی خود نتوانسته به وضوح حذف شارژر را به کاربران تفهیم کند؛ به هر حال رفتار اپل توسط هیئت نظارت این آژانس، مورد بررسی قرار گرفته و احتمالاً مشمول جریمه خواهد شد.

اگرچه این تصمیم مختص به ایالت سائوپائولو بوده؛ ولی گفته شده که دولت فدرال برزیل در تلاش است تا اپل این قانون را در سراسر کشور رعایت کند.

اپل همچنین در فرانسه با همین موضوع مواجه شده و طبق تعهدات قانونی، ملزم به قرار دادن ایرپاد در هر جعبه آیفون شده است. گفتنی است که گنجاندن هدفون در جعبه آیفون به دلیل قوانین ملی فرانسه و برای محافظت کودکان از خطر احتمالی استفاده از امواج الکترومغناطیسی است.

البته در مراسم رونمایی از آیفون 12 شایعه شده بود که علاوه بر جعبه آیفون جدید که بدون ایرپاد و شارژر عرضه می‌شود آیفون 11، XR و آیفون SE هم بدون شارژر ارائه خواهند شد. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location