سبد خرید خالی‌ست.
mac-Linux

 تعدادی از توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند تا کمپینی را برای جمع‌آوری پول در زمینه توسعه توزیع‌های لینوکسی و نصب لینوکس روی مک M1 راه‌اندازی کنند.

پس از ادعای لینوس توروالدز در زمینه توسعه لینوکس در مک حالا فردی با نام Hector Martine اقدام به راه‌اندازی کمپینی برای جمع‌آوری پول به منظور تحقق بخشیدن به این هدف کرده است.

این فرد در توییتر خود اعلام کرده که هدفش از راه‌اندازی کمپین، جمع‌آوری هزینه‌های لازم توسعه‌دهندگان برای آماده‌سازی هسته لینوکس در کامپیوترهای جدید اپل سیلیکون است. او ادعا کرده که تا پیش از این نیز توانسته توزیعی شخصی‌سازی از لینوکس را روی پلی استیشن 4 اجرا کند. البته لازم به یادآوری است که پلی استیشن 4 به خودی خود یکی از توزیع‌های لینوکسی را برای اجرای بازی‌ها در اختیار دارد و برای کار کردن هسته لینوکس طراحی و ساخته شده است.

او همچنین ادعا کرده که 88 درصد کار برای توسعه نسخه‌ای خاص از لینوکس به منظور اجرا در مک‌های اپل سیلیکون انجام شده است. او همچنین ادعا کرده که اجرای لینوکس در این کامپیوترها کاری دشوار است و نیاز به کمک گروهی از توسعه‌دهندگان دارد.

هرچند که ادعای این توسعه‌دهنده هنوز از طرف اپل یا طرفداران نرم‌افزارهای متن باز تایید نشده، اما می‌توان مطمئن بود که در آینده نزدیک توسعه توزیع‌های لینوکسی در کامپیوترهای مک امکان پذیر خواهد شد و کاربران می‌توانند از این سیستم عامل‌ها به صورت بوت کامل و بدون نیاز به اجرای نرم‌افزارهای مجازی ساز استفاده کنند.

نصب و توسعه توزیع‌های لینوکسی برای کامپیوترهای تولید شده توسط اپل تا پیش از این نیز امکان پذیر بود، البته این کامپیوترها با پردازنده‌های اینتل تولید شده بودند، حال که پردازنده‌های جدید از معماری ARM استفاده می‌کنند، تا حدودی فرایند استفاده و کاربری از دستگاه‌های جدید چالش برانگیز شده است. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location