سبد خرید خالی‌ست.
Macbook-Touchbar

اپل احتمالا پتنت‌های جدیدی را در طراحی محصولات آینده مورد استفاده قرار می‌دهد که روند کاربری سنسور فورس تاچ را تغییر خواهد داد. یکی از این پتنت‌ها شامل تغییر کاربری فورس تاچ در مک بوک پرو 2021 است.

خبر عرضه این فناوری توسط وب سایت Patently Apple منتشر شده است. این وب سایت اعلام کرده که اپل می‌تواند قابلیت فورس تاچ را در قالب تاچ‌بار عرضه کند تا این رابط کاربری به فشار حساس شود.

این پتنت در سال 2019 با جزئیات دقیق‌ ثبت شده و نمونه‌های بصری از چگونگی اجرای فناوری حساس به فشار را در تاچ بار یک مک بوک را توضیح داده است. برای ارائه این ویژگی اپل باید یک برد مربوط به فورس تاچ را در نوار OLED تاچ بار قرار دهد.

قابلیت فورس تاچ اولین بار در اپل واچ نسل 1 ارائه شد و به کاربر اجازه می‌داد تا وقتی روی صفحه نمایش فشار می‌آورد فشار بیشتری را احساس کند. این قابلیت همچنین به کاربر اجازه می‌دهد که بسته به نحوه کاربری به کاربر امکان انجام کنترل‌ بیشتر و دسترسی به محتوای اضافی را می‌دهد. 

 اپل در سال 2015 فناوری تاچ سه بعدی (3D Touch) را به آیفون 6s اضافه کرد که با ویژگی Peek and Pop همراه بود. این قابلیت باعث می‌شد تا با فشار لمسی روی یک آیکون در صفحه هوم، گزینه‌های بیشتری باز شوند. در همان سال فناوری فورس تاچ در ترکپد مک بوک پرو نیز عرضه شد.

از طرف دیگر اپل سیستم عامل واچ او اس 7 قابلیت فورس تاچ را جایگزین فناوری تاچ سه بعدی کرد. اپل تا پیش از آن نیز هپتیک فیدبک را به همان روش جایگزین تاچ سه بعدی در آیفون XR جایگزین کرده بود.

پتنت جدید اپل توسط اداره ثبت اختراع آمریکا منتشر شده که نشان از ارائه قابلیت فورس تاچ در مک بوک پرو 2021 دارد.

گفتنی است که تاچ بار در مک بوک پرو 2016 معرفی شد که شامل یک سنسور تاچ ‌ID در دکمه پاور بود. از آن زمان تا کنون نوار کنترل جایگزین کلیدهای عملکردی ردیف بالا در مک بوک پرو شده است.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location