سبد خرید خالی‌ست.
Macboobk

 توسعه دهندگان اخیراً توانسته‌اند فرایند اجرای ویندوز 10 مجازی روی مک M1 را به صورت موفقیت آمیز تست کنند و نتیجه این کار را به کاربران نشان دهند.

توسعه دهنده‌ای به نام Alexander Graf به طور موفقیت آمیز توانسته تست اجرای ویندوز 10 روی مک M1 را انجام دهد و از آن طریق به سیستم عامل اختصاصی مایکروسافت دسترسی داشته باشد.

اپل به تازگی کامپیوترهای جدید خود را با پردازنده M1 آماده عرضه کرده است. این پردازنده‌ها دارای معماری ARM هستند و به همین دلیل روندی متفاوت برای اجرای نرم افزارهای مختلف دارند. اپل امکان اجرای نرم افزارهای مختلف X86 را از طریق ترجمه‌گر کامپایلر Rosetta 2 دارد، با این حال اپل هنوز ابزار بوت کمپ را برای اجرای مستقیم ویندوز در این کامپیوترها ارائه نداده است.

از طرف دیگر توسعه دهندگان ابزارهای اجرا کننده سیستم عامل‌های مختلف به صورت مجازی، نظیر VMWare و Parallel Desktop هنوز نسخه‌ای مناسب برای پشتیبانی از ویندوز به صورت مجازی این کامپیوترها را ارائه نداده‌اند.

این توسعه دهنده اخیراً با استفاده از ابزارها متن باز مجازی سازی QEMU توانسته نسخه پشتیبانی کننده از پردازنده‌های ARM ویندوز 10 را روی تراشه‌های M1 به صورت مجازی اجرا کند. البته این توسعه دهنده اعلام کرده که به دلیل محدودیت تراشه M1 برای اجرای برنامه X86 ویندوز نصب شده به صورت مجازی روی مک بوک‌های جدید امکان اجرای نرم افزارهای مبتنی بر این معماری را ندارند و کاربر فقط به اجرای ابزارهای کاربردی عرضه شده در پلتفرم ویندوز یونیورسال محدود خواهد بود.

این توسعه دهنده اعلام کرده که از ابزار Hypervisor.framework برای مجازی سازی ویندوز در مک استفاده کرده است. از طرف دیگر اپل نیز اعلام کرده که تمامی امکانات لازم را برای اجرای سیستم عامل‌ها به صورت مجازی و فناوری‌های مجازی سازی بدون نیاز به دسترسی به کرنل را فراهم کرده است.

با این حال مایکروسافت به‌عنوان توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز هنوز امکاناتی ویژه را برای اجرای مستقیم سیستم عامل ویندوز روی این دستگاه‌ها فراهم نکرده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location