سبد خرید خالی‌ست.
safari-mac

 اپل باعرضه سیستم عامل مک او اس بیگ سور، قابلیت ترجمه سافاری را برای کاربران برخی کشورها و زبان‌ها ارائه داده است.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که اپل قابلیت ترجمه صفحات وب را با مرورگر سافاری به کشورهای بیشتری ارائه می‌دهد. سایت iPhoneSoft اعلام کرده که کاربران نسخه‌های جدید سافاری در فرانسه دسترسی به قابلیت ترجمه سافاری را دارند و کاربران مک در سوئد نیز برای اولین بار شاهد دریافت این ویژگی هستند.

گفتنی است که در کنفرانس WWDC که در ژوئن برگزار شد اپل با معرفی iOS 14 و macOS Big Sur به قابلیت ترجمه سافاری هم اشاره کرده بود.

قابلیت ترجمه سافاری به کاربر اجازه می‌دهد وب سایت را بر اساس زبان‌هایی که در مرورگر اصلی مشاهده می‌کند، ترجمه کند. زبان‌ها شامل عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی، روسی و اسپانیایی هستند.

طبق آخرین اطلاعات به نظر می‌رسد اپل گزینه ترجمه سافاری را برای کشورهای جدید و برای کاربران نسخه بتا iOS 14.2.1 و macOS 11.0.1 فعال کرده است.

گفتنی است که شرکت اپل معمولاً بر اساس حضور مستقیم در بازار هر کشور و جمعیت کاربرانش در یک کشور اقدام به پشتیبانی از یک زبان مشخص می‌کند. با توجه به اینکه اپل در بازار کشورهای فارسی زبان حضور مستقیم ندارد و از طرف دیگر تعداد جمعیت کاربران فارسی زبانش کمتر از زبان‌های دیگر است، احتمالاً با تأخیر بیشتری از این زبان پشتیبانی کند.

اپل تازه در سال 2017 و باعرضه آی او اس 11 پشتیبانی از زبان فارسی را در کیبورد آی او اس اضافه کرد و تا پیش از این کاربران آیفون‌ها صرفاً محدود به استفاده از کیبورد عربی برای نوشتار فارسی بودند.

در حال حاضر دستیار دیجیتالی سیری، ابزار ترجمه سافاری و منوی آی او اس و مک از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location