سبد خرید خالی‌ست.
App-Storre

اپل در ماه سپتامبر قوانین خود را پیرامون فعال سازی پرداخت درون برنامه‌ای اپ استور اصلاح کرده که در نتیجه آن اپلیکیشن‌هایی که کلاس‌های مجازی را برای بیش از یک نفر ارائه می‌دهند ملزم به پرداخت درون برنامه‌ای هستند.

این ضرب الاجل از دسامبر 2020 شروع خواهد شد و تا 30 ژوئن 2021 به پایان خواهد رسید.

همان طور که اپل اشاره کرده به دلیل شیوع و همه گیری کرونا و روی آوردن به استفاده از کلاسها و گروه های مجازی، موقتا از درخواست ارائه پرداخت درون برنامه ای اپ استور خودداری کرده است.

لازم به ذکر است که قوانین اپ استور به اپلیکیشن‌هایی که برای تجربه شخص به شخص بین دو فرد ارائه شود اجازه پرداخت غیر درون برنامه‌ای را داده است؛ اما برای کلاس‌های گروهی قوانین سخت گیرانه تری رعایت میشود. همچنین در مواردی مثل تدریس خصوصی، مشاوره پزشکی، تورهای املاک و مستغلات و جلسات آموزشی تناسب اندام شخصی می‌توان بدون نیاز به پرداخت درون برنامه‌ای اپ استور اپلیکیشن‌ها را خریداری کرده اما برای رویدادهای گروهی حتما باید از قوانین پیروی کرد.

تمام موارد و رویدادهایی که شامل بیش از دو نفر باشند حتما باید از پرداخت‌های درون برنامه‌ای اپل استفاده کنند. البته باید اشاره کرد که دلیل این تغییر در قوانین اپ استور مربوط به بحران جهانی کرونا و گرایش بسیاری از سرویسها به ارائه خدمات خود از طریق آنلاین است.

اپلیکیشن‌هایی مثل ClaasPass و Airbnb به طور پیشفرض گزینه‌های خرید در دنیای واقعی را ارائه می‌دهند و شامل پرداخت درون برنامه‌ای اپ استور نمی‌شوند اما گفتنی است که این برنامه‌ها در حال ارائه تجربه‌های مجازی در ماه‌ها اخیر هستند.

از آنجا که تجارب مجازی مشمول قانون خرید یا پرداخت درون برنامه‌ای می‌شوند به همین دلیل اپل قصد داشته فروش این برنامه‌ها را قطع کند ولی دو برنامه ClassPass و Airbnb در مقابل آن مقاومت کرده‌اند. در نتیجه اپل قانون خود را تغییر داده و موارد شخص به شخص شامل هزینه نمی‌شود اما رویدادهای گروهی را موظف به پرداخت می‌داند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location