سبد خرید خالی‌ست.
Linus

لینوس توروالدز خالق لینوکس به تازگی اعلام کرده که از مک M1 جدید اپل خوشش آمده و دوست دارد تا یکی از این کامپیوترها را بخرد.

توروالدز طی صحبت‌هایی که در تالار گفتمان Real World Tech کرده، اعلام کرده که منتظر اجرای توزیع‌های لینوکسی روی مک M1 است تا یکی از این محصولات را خریداری کرده و از آن‌ها استفاده کند. متنی که او در تالار گفتمان نوشته به این شرح است: 

بدون شک دوست دارم تا یکی از مک‌های M1 را بخرم؛ البته به شرطی که بتواند لینوکس را اجرا کند. من خاطرات زیادی با مک بوک ایر 11 اینچی که حدود 10 سال پیش از آن استفاده می‌کردم دارم. اما من مجبور شدم تا از مک بوک مهاجرت کنم چون اپل زمان زیادی را برای رفع مشکل نمایشگرها صرف می‌کرد. من تصمیم گرفتم تا از لپ تاپ‌هایی بهتر از مک بوک ایر 11 اینچ استفاده کنم چون اپل رفته‌رفته کار با لینوکس در مک را دشوار کرد. 

وی تا پیش از این نیز اعلام کرده بود که از مک بوک ایر با توزیع لینوکسی فدورا ورک استیشن استفاده می‌کند و در ادامه از تصمیم خود برای استفاده از کامپیوترهای مبتنی بر لینوکس صحبت کرده است.

من منتظر یک لپ تاپ ARM هستم که بتواند برای مدت طولانی لینوکس را اجرا کند. به نظرم مک بوک ایرهای جدید، به غیر سیستم عامل macOS بهترین دستگاه‌های ممکن بودند. اما واقعیت این است که من دیگر زمان و حوصله مبارزه با شرکت‌ها برای متقاعد کردنشان به استفاده و پشتیبانی از لینوکس ندارم.

توروالدز در عین حال از اپل به خاطر عدم پشتیبانی از لینوکس توسط اپل گلایه کرده است. او با گلایه این سؤال را مطرح کرده که چرا اپل از سرورهای لینوکسی برای ارائه خدمات آیکلاود به کاربران استفاده می‌کند، اما به کاربران مک بوک‌ها امکان دسترسی به لینوکس را نمی‌دهد.

پشتیبانی از لینوکس در کامپیوترهای مک می‌تواند برای بسیاری از توسعه دهندگان و برنامه نویس‌ها خبری جالب باشد، با این حال به نظر می‌رسد که اپل فعلاً تصمیمی برای انجام چنین کاری نخواهد داشت. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location