سبد خرید خالی‌ست.
macbook-m1

 وب سایت iFixit به تازگی اقدام به بازگشایی مک بوک ایر و پرو 2020 کرده و سخت افزار آنها را مورد بررسی قرار داده است. در بررسی های این وب سایت مشخص شده که طراحی داخلی مک بوک M1 تفاوت زیادی با مدل های مبتنی بر پردازنده های اینتل ندارد.

iFixit تایید کرده که اپل همچنان از همان استاندارد مشخص خود برای طراحی داخلی مک بوک M1 استفاده کرده که تا پیش از این نیز برای تولید مک بوک های مبتنی بر پردازنده های اینتل به کار میگرفت. در حقیقت نحوه چیدمان قطعاتی نظیر پردازنده، فن و دیگر اجرای سیستم خنک کننده در کنار سیستم کلی برد مرکزی همگی از یک الگوی خاص پیروی میکنند و اپل تغییری در روند طراحی داخلی دستگاه های خود اعمال نکرده است. 

از طرف دیگر این طراحی مشابه، صرفا به مک بوک های پروی مبتنی بر پردازنده های M1 و اینتل محدود نمیشود و مک بوک ایر M1 نیز با مدل های اینتلی خود تفاوت زیادی ندارد. تنها تفاوت طراحی داخلی مک بوک ایر 2020 با پردازنده های اپل سیلیکون و اینتل در تعبیه فن محدود میشود. به این صورت که مک بوک های مبتنی بر تراشه اینتل مجهز به فن هستند، اما دستگاه های دارای تراشه اختصاصی اپل فاقد سیستم خنک کننده اکتیو هستند.

علاوه بر این، iFixit تاکیید کرده که اپل با وجوداستفاده از تراشه های انحصاری خود، هیچ تغییر مهم دیگری را در مک بوک ها اعمال نکرده و به نظر میرسد که هدف اپل صرفا حذف پردازنده های اینتل و استفاده از تراشه های انحصاری بوده است.

مک بوک M1 در دو مدل ایر و پرو آماده عرضه شده اند که از لحاظ بازدهی و پردازش در وضعیت بهینه تری نسبت به دستگاه های مشابه با پردازنده های اینتل قرار دارند. اپل تصمیم دارد تا در سال های آینده روند استفاده از پردازنده های اینتل را متوقف کند و تمام دستگاه های خود را با طراحی اختصاصی خودش تولید کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location