سبد خرید خالی‌ست.
Stadia

شرکت گوگل تصمیم گرفته تا با دور زدن اپ استور، سرویس گوگل استادیا را آماده اجرا در آیفون‌ها کند. در حقیقت تلفن‌های هوشمند آیفون گوگل استادیا را از طریق مرورگر اجرا می‌کنند.

تا پیش از این بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های مربوط به استریم بازی‌ها با چالش‌هایی مربوط به عرضه خدمات خود در دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس مواجه بودند. اپل نصب اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را محدود به اپ استور کرده و طبق دستورالعمل خود توسعه دهندگان را مجبور به ارائه حق کمیسیون فروش سرویس و بازی‌ها کرده است.

در حقیقت اپل از توسعه دهندگان می‌خواهد تا علاوه بر پرداخت کمیسیون فروش سرویس پردازش ابری مربوط به استریم بازی‌ها، تک تک بازی‌ها را نیز از طریق اپ استور و با احتساب حق کمیسیون جداگانه عرضه کنند. این موضوع باعث چالش‌های زیادی میان اپل و اپیک گیمز و سرویس استیم لینک شد که در نهایت کاربران آیفون‌ها از سرویس‌های توسعه داده شده توسط این شرکت‌ها محروم ماندند.

در این میان مایکروسافت نیز تصمیم گرفت تا سرویس ایکس کلاود خود را حتی به صورت پیشنهادی به اپ استور نیاورد و درخواست آن را نیز به شرکت اپل نداد. مایکروسافت اعلام کرده بود که ایکس کلاود از طریق وب آماده عرضه به کاربران آی او اس می‌شود.

حال به نظر می‌رسد که گوگل استادیا در آیفون آماده اجرا شده است و با پیشی گرفتن از مایکروسافت و دور زدن اپ استور امکان اجرای بازی‌های خود را از طریق مرورگر به کاربران تلفن‌های هوشمند تولید شده توسط اپل ارائه داده است. این موضوع باعث می‌شود تا کاربران آیفون گوگل استادیا را بدون نیاز به نصب اپلیکیشن تنها از طریق مرورگر وب روی دستگاه‌های خود اجرا کنند و دیگر نیازی به دانلود و نصب آن‌ها از طریق اپ استور نداشته باشند.

گوگل اعلام کرده که این سرویس زودتر ایکس کلاود آماده و در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت وبه‌زودی نیز قابل استفاده برای اجرای بازی‌های مختلف خواهد بود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location