سبد خرید خالی‌ست.
macrumors

 نایب رئیس بخش توسعه نرم افزاری شرکت اپل به تازگی ادعا کرده که اجرای سیستم عامل ویندوز در مک مبتنی بر M1 صرفاً به شرکت مایکروسافت و نحوه توسعه این سیستم عامل توسط صاحب امتیاز آن مربوط است.

کریگ فدریگی، مدیر توسعه نرم افزارهای شرکت اپل به تازگی با Ars Technica مصاحبه کرده و طی آن اعلام کرده که نرم افزارهای تولید شده برای سیستم عامل ویندوز، محدودیتی برای اجرا در کامپیوترهای مبتنی بر M1 ندارند و این موضوع صرفاً به نحوه توسعه آن‌ها بستگی دارد.

فدریگی در ادامه اعلام کرد، ویندوز می‌تواند به صورت بومی در کامپیوترهای مبتنی بر M1 اجرا شود، اما این موضوع فقط به مایکروسافت ربط دارد که آیا تصمیمی برای توسعه این سیستم عامل روی تراشه‌های M1 دارد یا این شرکت تصمیم به محدود کردن کاربران خواهد داشت.

او اعلام کرده که فناوری‌های لازم برای توسعه ویندوز مبتنی بر ARM وجود دارد که در حال حاضر نیز نسخه‌های از آن روی دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های کم مصرف آماده استفاده شده است. این نسخه از ویندوز از همین حالا از نرم افزارهای X86 نیز پشتیبانی می‌کند و این موضوع به مایکروسافت ربط دارد که آیا تصمیم به استفاده از فناوری‌های شرکت اپل برای ارائه امکانات بیشتر به کاربران مک می‌گیرد یا این کاربران را از داشتن ویندوز در مک محدود خواهد کرد.

فدریگی همچنین اعلام کرده که به تصمیم مایکروسافت برای عرضه قابلیت‌های بیشتر در کامپیوترهای مک مبتنی بر M1 امیدوار است. با توجه به این موضوع می‌توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک کاربران کامپیوترهای مک مبتنی بر اپل سیلیکون چالشی با اجرای نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز و خود این سیستم عامل نداشته باشند.

اپل از سال 2020 به سمت توسعه کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون رفته و در حال آماده سازی این کامپیوترها برای جایگزینی روی پردازنده‌های اینتل است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location