سبد خرید خالی‌ست.
macbook-pro-big-sur

بعد از انتشار سیستم عامل جدید عده‌ای از کاربران و صاحبان مک بوک پرو مدل 2013 و 2014 با مشکل Big sur مواجه شدند و نتوانستند آپدیت مورد نظر را نصب کنند. کاربران گفته‌اند صفحه نمایش مک آن‌ها بعد از نصب سیستم عامل جدید، سیاه می‌شود.

بعد از گزارش‌هایی که اپل دریافت کرده، مشکل را بررسی کرده و یک سند پشتیبانی جدید با دستورالعملی برای رفع این مشکل صادر کرده است.

در ادامه ادعای اپل در مورد رفع مشکل Big Sur آمده است:

نکته مهم: برای ایمنی بیشتر به افرادی که مدل‌های قدیمی‌تر مک بوک پرو 2013 یا 2014 استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود تا فعلاً از نصب آپدیت‌های مک او اس بیگ سور اجتناب کنند و منتظر رفع این مشکل از طرف اپل باشند.

اپل به دارندگان مک که این مشکل را تجربه کرده‌‌‌اند پیشنهاد می‌کند ابتدا دستگاه را از برق بکشید و پس از آن SMC Reset کنید و NVRAM یا PRAM را reset کنید.

کاربران می‌توانند از دستورالعمل زیر که در سند پشتیبانی نیز آورده شده استفاده کنند.

  • 1.دکمه پاور را در مک خود حداقل 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید، سپس رها کنید. حالا دستگاه مک خاموش می‌شود.
  • 2.سپس تمام دستگاه‌های خارجی را از مک خود جدا کرده که شامل نمایشگر، لوازم جانبی USB و هر کارتی که در شیار کارت SDXC باشد را حذف کرده و مک خود را روشن کنید.
  • 3.اگر مشکل همچنان ادامه دارد می‌توانید SMC را Reset کنید همان طور که برای کامپیوترهای نوت بوک با باتری غیرقابل جابجایی شرح داده شده است.
  • 4.در نهایت اگر باز هم مشکل برطرف نشد، NVRAM یا PRAM را reset کنید.

اپل گفته که اگر با انجام این دستورالعمل مشکل همچنان باقی ماند، کاربران می‌‌توانند با Apple Support تماس گرفته و کمک بیشتری دریافت کنند. گفتنی است که اپل برنامه‌هایی برای ارائه اطلاعات بیشتر در نظر دارد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location