سبد خرید خالی‌ست.
2

فایرفاکس 83 با قابیلت پینچ برای زوم کردن به همراه بهبود عملکرد و ایجاد HTTPS-Only Mode را ارائه شده است.

بنیاد موزیلا، مرورگر فایرفاکس 83 را به همراه ویژگی‌های جدید و بهبودها که شامل HTTPS-Only Mode جدید، پینچ برای زوم کردن در وب و موارد بیشتر در مک منتشر کرده است.

جدیدترین ویژگی امنیتی موزیلا ایجاد HTTPS-Only Mode است که به کاربر اطمینان می‌دهد که با امنیت کامل به هر سایتی وارد شده یا متصل شود. در صورتی که وب‌سایتی از این پروتکل امنیتی SSL را پشتیبانی نکند، فایرفاکس 83 از کاربر سؤال می‌پرسد قبل از اینکه به آن سایت متصل شود.

فعال کردن HTTPS-Only Mode از طریق Preferences menu انجام می‌شود( آیکون سه خط را در گوشه سمت راست بالایی مرورگر)، سپس گزینه Privacy & Security را انتخاب کرده و با اسکرول به پایین HTTPS-Only Mode انتخاب و در همه پنجره‌ها فعال می‌شود.

ویژگی دیگری که فایرفاکس 83 در مک ارائه کرده قابلیت پینچ برای زوم کردن است که بزرگنمایی و کوچک کردن صفحه وب با آن انجام می‌شود. همچنین قابلیت تصویر در تصویر توسط میانبرهای صفحه کلید که برای جلو و عقب بردن سریع ویدیو استفاده می‌شود.

موزیلا همچنین عملکرد و طراحی تعدادی از ویژگی‌های جستجو را برای فایرفاکس بهبود بخشیده و عملکرد لود شدنصفحه را تا 15 درصد، پاسخگویی صفحه تا 12 درصد و کاهش استفاده از حافظه تا 8 درصد را بهبود بخشیده است.

بخشی از موتور جاوا اسکریپت که به کامپایل و نمایش وب سایت‌ها کمک می‌کند جایگزین شده است، که بهبود امنیت و حفظ موتور را هم‌زمان انجام می‌دهد.

فایرفاکس 83 برای دانلود در وب‌سایت موزیلا قابل دسترسی است و روی پردازنده‌های اپل سیلیکون با استفاده از برنامه شبیه سازی تحت Rosetta2 که همراه با مک او اس بیگ سور است، انجام می‌شود. همچنین قرار است فایرفاکس به صورت بومی برای این پردازنده‌ها در آینده منتشر شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location