سبد خرید خالی‌ست.
Big-Sur-2

مک او اس جدید به طریقی مجهز و ارائه شده که تجربه بهتر و بهبودیافته‌تری را در اختیار کاربر قرار دهد. هر چند که اپل سعی دارد از تراشه اینتل به سمت اپل سیلیکون مهاجرت کند ولی به هر حال قدم گذاشتن در سیستم عامل جدید مثل ورود آلیس به سرزمین عجایب است.

در قسمت اول این مجموعه به برخی از قابلیت‌های macOS 11 اشاره کردیم و حالا در این قسمت به ادامه ترفندهای آن اشاره خواهیم کرد.

سفارشی سازی صفحه شروع سافاری

صفحه شروع در مرورگر سافاری در macOS 11 قابل تنظیم یا سفارشی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا از جنبه‌های متنوعی آن را شخصی سازی کند. برای این منظور با باز کردن صفحه شروع روی آیکون Setting در گوشه سمت راست پایین پنجره کلیک کرده و کادری باز می‌شود که شامل مواردی چون Favorites، Frequency Visited، Privacy Report، Siri Suggestions، Reading List، iCloud Tabs و Background Image است.

پیش نمایش وب‌سایت تب سافاری

گزینه دیگری که جالب به نظر می‌رسد که در تب‌های مرورگر سافاری پیش نمایش وب‌سایت مشاهده می‌شود. به جای باز کردن تب مورد نظر برای دیدن محتویات آن، نشانگر را روی تب نگه داشته تا پیش نمایش کوچکی به از وب‌سایت ظاهر شود.

مدیریت سلامت باتری را نادیده بگیرید

در سیستم عامل قبلی مک او اس کاتالینا 10.15.5، اپل سیستم مدیریت سلامت باتری را معرفی و منتشر کرده که اگر مک اغلب به برق متصل باشد برای حفظ عمر باتری، شارژ دهی محدود می‌شود. در سیستم عامل‌های قبلی مشخص نبوده که آیا شارژ باتری مک محدود بوده یا نه در حالی که در بیگ سور اطلاعات دقیقی در نوار منوی باتری وجود دارد.

گزارش حریم خصوصی سافاری

سافاری یک گزارش از حریم خصوصی یکپارچه دارد که لیستی از ردیاب‌ها در وب‌سایت و ردیاب‌های مسدود شده را ارائه می‌دهد و از نگه داشتن تب‌های وب‌سایت‌ها در مرورگر کاربر جلوگیری می‌کند. با مشاهده نوار ابزار گزینه Privacy Report کاربر متوجه می‌شود تعداد زیادی ردیاب در 30 روز گذشته مسدود شده و می‌توان در مورد مسدود شدن تعداد ردیاب‌های پروفایل شخص، یک بررسی اجمالی به عمل آورد.

دستورالعمل‌هایی برای مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری در نقشه‌های اپل

این برنامه در مک مسیرهای دوچرخه سواری را برنامه ریزی کرده که به آیفون یا آیپد ارسال می‌شود و با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های جاده، گزینه‌هایی برای مسیرهایی ارائه می‌دهد که ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی دارند.

برای مطالعه ادامه قابلیت‌ها و ترفندهای macOS Big Sur به بخش سوم مراجعه کنید. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location