سبد خرید خالی‌ست.
2

اپل در جریان کنفرانس «One More Thing» اولین تراشه اپل سیلیکون با عنوان تراشه M1 را را معرفی و رونمایی کرد.

کنفرانس «One More Thing» با معرفی کامپیوتر مک اپل با جدیدترین تراشه اپل سیلیکون M1 روز گذشته 10 نوامبر برگزار شد. تراشه جدید برای سیستم مک با سایز کوچک و افزایش بازده انرژی بهینه شده است.

تراشه M1 یک CPU هشت هسته‌ای با چهار هسته همراه با بازدهی بالا دارد که اپل آن را سریعترین هسته پردازنده مرکزی در جهان می‌داند. چهار هسته دیگر با کارایی بالا از یک دهم نیرو استفاده می‌کند ولی بازدهی بسیار بالایی دارد. اپل همچنین اشاره می‌کند که تراشه M1 بهترین عملکرد پردازنده مرکزی را در هر وات ارائه می دهد.

تراشه M1 دارای گرافیک یکپارچه GPU است که شامل حداکثر هشت هسته است و قدرت پردازشی 2.6 ترافلاپ دارد. اپل اضافه می‌کند که این تراشه جدید سریعترین گرافیک یکپارچه جهان است. همچنین یک شبکه عصبی شش هسته‌ای در این تراشه کار گذاشته شده که عملکرد آن تا 11 تریلیون در ثانیه است و شامل سیستم امنیتی اپل و یک کنترل کننده ذخیره سازی با عملکرد بالا است.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که تراشه M1 عملکرد CPU را 3.5 برابر سریعتر، عملکرد GPU را 6 برابر سریعتر و قدرت یادگیری ماشینی را تا 15 برابر سریعتر کرده است. گفتنی است که عمر باتری هم تا دو برابر طولانی‌تر از مک‌های نسل قدیمی است.

تراشه جدید مک با همان فرایند 5 نانومتری تراشه A14 Bionic ساخته شده و از تاندربولت 3 پشتیبانی می‌کند.

لازم به ذکر است که تراشه جدید با داشتن GPU، CPU، RAM، شبکه عصبی و تراشه امنیتی T2 و البته معماریARM با تولید حرارت کم و مصرق انرژی کمتر ارائه شده که تحول جذاب و تحسین برانگیزی در کامپیوترهای مک در اختیار کاربران و طرفداران همیشگی اپل ایجاد کرده است. 

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location