سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

اپل به سرمایه گذاران هشدار داده که برخی از مسائل در افزایش هزینه‌ها روی درآمد اپ استور تأثیر گذاشته است.

به گزارش بلومبرگ برخی توسعه دهندگان، اپل را برای کاهش یا حذف کمیسیون اپ استور تحت فشار قرار داده‌اند، از طرفی اپل هم به سرمایه گذاران خود هشدار داده که تغییر هزینه‌ها بر درآمد اپ استور تأثیر می‌گذارد. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهند که پیام اپل از طریق پرونده رگلاتوری به سرمایه گذاران اعلام شده است.

از سال 2008 که اپ استور معرفی شده، توسعه دهندگان موظف شدند که برای هر فروش از طریق اپ استور 30 درصد مالیات یا حق کمیسیون به اپل پرداخت کنند که برای اپلیکیشن‌ها و پرداخت درون برنامه‌ای اعمال می‌شود. امسال توسعه دهندگان از اپل درخواست کرده‌اند که مالیات اپ استور را کاهش دهد زیرا به نظر آن‌ها این مقدار بیشتر از سطح انتظار است.

اپل این امکان را فراهم کرده که اشتراک‌های دوره‌ای بعد از سال اول تنها 15 درصد مالیات بپردازند ولی بیشتر درآمد اپ استور از همان پرداخت 30 درصدی است. به همین دلیل اپل به سرمایه گذاران اعلام کرده که کاهش این مالیات بر درآمد اپ استور تأثیر گذار است.

اپل اخیراً نتایج سه ماهه چهارم مالی 2020 را با درآمد 64.7 میلیارد دلار و سود 12.67 میلیارد دلار اعلام کرده است. همچنین گروه خدمات درآمد 14.55 میلیارد دلار را برای در مقایسه با درآمد 12.5 میلیارد دلار در همین موقع سال گذشته اعلام کرده است. همچنین این رقم شامل درآمد اپ استور هم می‌شود.

گفتنی است که چند ماه پیش شرکت اپیک گیمز پس از انتشار آپدیت جدید فورتنایت که سیستم خرید درون برنامه‌ای اپل را نادیده گرفته و از پرداخت 30 درصد کمیسیون اجتناب کرده، از اپ استور حذف شد.

اپیک گیمز از اپل به خاطر انحصارطلبی شکایت کرده بود. قابل ذکر است که اپل با تحقیقات ضد انحصاری کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده مواجه شده بود. همچنین اپل برنامه مشخصی برای کاهش مالیات اپ استور برای توسعه دهندگان ندارد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location