سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

تیم کوک در جریان گزارش مالی اخیر اعلام کرده که درآمد اپل از فروش محصولات سخت افزاری در چین به خصوص سه ماهه چهارم امسال 30 درصد کاهش داشته است.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی درآمد اپل از فروش محصولات در چین 7.9 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته با 11.1 میلیارد دلار کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است. با این حال تیم کوک مدیر عامل اپل می‌گوید که این میزان فراتر از انتظارات اپل است.

بنابر گزارش مالی این شرکت میزان درآمد اپل در چین افت 28.9 درصد داشته که حتی نسبت به درآمد 9.33 میلیون دلاری سه ماهه گذشته هم کاهش داشته است. 

تیم کوک درباره این موضوع اینگونه توضیح داده است:

در ماه آوریل گفتم که در چالش برانگیزترین دوره‌ای هستیم که اپل به عنوان یک شرکت تا به حال به خود دیده است. فضای ناامن موجود که مشکلات همراه با اطلاعات محدود را ایجاد کرده نه تنها سال مالی اپل را به این شکل تعریف کرده بلکه فصل مالی خاصی را ایجاد کرد که هیچ وقت آن را فراموش نخواهیم کرد.

او همچنین در ادامه به این نکته اشاره کرد که چین منطقه‌ای است که به دلیل عدم عرضه آیفون‌های جدید در سه ماهه سپتامبر به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. اپل تصمیم گرفت تا انتظارات خود در چین را به حداقل برساند، در نتیجه رشد درآمد حاصل از فروش محصولات غیر از آیفون دو رقمی شد و سپس با رشد تقاضای مشتریان آیفون در نیمه سپتامبر مواجه شدیم.

تیم کوک در مصاحبه‌ای به تحلیگران گفته که عدم فروش آیفون‌های جدید در دو هفته آخر سپتامبر رقم درآمد اپل حاصل از چین را در مجموع منفی نشان داه است. اما تجارت اساسی خالص و ویژه در چین در سه ماهه گذشته خیلی قوی بوده و احتمالا خیلی متفاوت از آنچه که شما تصور می‌کنید.

نکته حائز اهمیتی که کوک به آن اشاره کرده تا وقتی که آیفون‌های جدید عرضه شود فروش در چین از نقطه نظر تقاضای مشتری در حال رشد بوده است. در نهایت او شرایط فعلی را با تاثیرات بحران همه گیری کرونا کاملا مرتبط می‌داند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location