سبد خرید خالی‌ست.
iPa_20201102-093657_1

 اپل به تازگی آخرین گزارش مالی خود در سال 2020 میلادی را منتشر کرده و حالا مشخص شده که کرونا چه تأثیری روی فروش آیپد و آیفون گذاشته است.

بر اساس این گزارش مالی که روی فروش محصولات اپل در بازه جولای، اوت و سپتامبر 2020 متمرکز بوده، اپل اذعان کرده که فروش آیفون به طرز قابل توجهی به خاطر شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است، با این حال در وجه مقابل، فروش آیپد به خاطر شیوع کرونا و افزایش تمایل برای انجام دادن همیشگی کارها به صورت آنلاین و دورکاری، افزایش قابل توجهی داشته است.

شیوع کرونا درآمد حاصل از فروش آیفون‌ها را در سال مالی 2020 کاهش داده است. در حقیقت اپل تنها 26.44 میلیارد دلار در سه ماهه سوم این سال آیفون فروخته که 20.7 درصد نسبت به بازه مشابه در سال قبل کمتر بوده است. اپل در طول کل سال 2019 نزدیک به 137.8 میلیارد دلار آیفون فروخته بود.

در مقابل فروش آیفون، فروش آیپدها در سال 2020 به طرز قابل توجهی بیشتری بوده است. اپل در اوایل این سال از آیپد پرو نسل 4 با پردازنده A14 و لنز LiDAR رونمایی کرد. در میانه‌های این سال، آیپد نسل هشتم و آیپد ایر 4 نیز آماده عرضه شدند و در مجموع شرکت اپل در جریان سه ماهه سوم سال 2020 نزدیک به 9.03 میلیارد دلار آیپدهای بیشتری را برای مدارس و موسسه‌های آموزشی عرضه کرد.

اپل در نهایت در این بازه زمانی 23.72 میلیارد دلار آیپد را فروخته و46 درصد رشد را در این بازه تجربه کرده است. اپل امید دارد که فروش آیپدها در سال 2021 نیز از این میزان فراتر رود و در آینده این شرکت بتواند تبلت‌های بیشتری را آماده عرضه به بازار جهانی کند. شیوع کرونا هر چند که باعث کاهش فروش آیفون‌ها شده، اما اپل با عرضه قابلیت 5G توانسته شوق بیشتری برای خرید آیفون‌های جدید ایجاد کند و کاربران را به خرید این محصولات تشویق کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location