سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 گزارش‌های منتشر شده از سایتiFixit نشان می‌دهد که تعمیر دوربین آیفون 12 بدون دسترسی به ابزارهای اختصاصی و انحصاری اپل امکان پذیر نخواهد بود.

تنظیمات پیش‌فرض انجام شده توسط شرکت اپل سوا لاتی را درباره قابلیت تعمیر پذیری دستگاه ایجاد می‌کند. سایت iFixit به بررسی کامل آیفون 12 اشاره کرده و درباره مقایسه آن با دستگاه‌های مشابه با چندین تکنیسین تعمیر دستگاه‌های موبایل مصاحبه کرده است. با بررسی اسناد آموزشی لو رفته اپل نهایتاً این نتیجه به دست آمده که تعمیر دوربین آیفون 12 به خصوص هنگام انتقال قطعه به دستگاهی مشابه قابل اطمینان نیست.

بعد از بررسی‌ها نتایج بسیار عجیبی به دست آمد. وقتی تعمیر دوربین آیفون 12 انجام شد iFixit متوجه می‌شود که اگر دوربین آیفون 12 بعد از تعمیر به آیفون 12 دیگری منتقل شود ظاهراً کار می‌کند ولی در عمل قابل استفاده نیست. همچنین یادآوری کرد که تا به حال انتقال دوربین بین آیفون‌های یک مدل به آسانی انجام شده است.

مشکلات مشابه و قابل حل در آیفون 7، نمایشگر LCD آیفون 8 و Taptic Engine رخ داده که تا پیش از این تصویر می‌شد که اپل در تلاش برای محدود کردن فرایند تعمیر دستگاه‌های خود است.

همچنین این سایت با دیدن راهنمای آموزش داخلی اپل برای آیفون 12 گفته که تکنیسین‌های مجاز با پذیرش مالکیت اپل و اپل از ابزاری با عنوان «سیستم ارتباطی ابری» (cloud-linked System) برای تشخیص قطعات اصلی دستگاه‌های خود استفاده می‌کند که می‌تواند تعمیر نمایشگر و دوربین آیفون 12 را محدود کند.

از لحاظ تئوری تعمیر دوربین و نمایشگر آیفون بدون استفاده از فناوری انحصاری اپل امکان پذیر است اما iFixit نسبت به تعمیرات مستقل آیفون دیدگاه مثبتی ندارد. هر چند از دیدگاهiFixit ممکن است انتقال دوربین ‌آیفون 12 با تغییراتی مواجه شود.

در این میان موضوعی که مهم به نظر می‌آید هشدار به مالک دستگاه‌های تولید شده توسط اپل است که درباره قطعات غیر اصلی به خصوصآیفون‌ها باید مراقب باشند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location