سبد خرید خالی‌ست.
Foldable-iphone

گزارش‌های منتشر شده از پتنت اخیر منتشر شده توسط اپل، نشان می‌دهد که این شرکت در حال توسعه یک لایه محافظ مقاوم به ترک خوردگی روی نمایشگر آیفون تاشو است که نسبت به خراش مقاوم و بادوام‌تر است.

پرونده به ثبت رسیده در سازمان ثبت اختراع آمریکا با عنوان «نمای کلی ساختار پوشش هیبریدی» معرفی شده که باعث انعطاف پذیری هر چه بیشتر نمایشگر در بخش لولامی‌شود و مجهز به یک لایه محافظ سخت برای مقاومت در برابر ترک خوردگی است.

به نظر می‌رسد که اپل در جستجوی راه حلی برای مشکلات ترک خوردگی صفحه نمایش به‌خصوص موارد مشاهده شده در دستگاه‌های سامسونگ است.

پتنت جدید به این اشاره می‌کند که معمولاً شکستگی‌های بزرگ شیشه با خراش‌های خیلی ریز شروع می‌شود. لایه محافظ تمام خراش‌های کوچک را پر کرده و از پیشرفت خراش جلوگیری می‌کند.

لایه محافظ اضافی مستقیماً بالای نمایشگر قرار می‌گیرد. این لایه به گونه‌ای طراحی و مهندسی می‌شود که از مقاومت کششی و سختی مناسبی برخوردار باشد تا عملکرد لایه محافظ خارجی مناسب با کارکرد یک دستگاه الکترونیکی باشد. به همین دلیل لایه محافظ به‌اندازه کافی در برابر حفره‌ها یا خراش‌ها بسیار مقاوم است.

 باوجود پتنت‌های متعددی که در مورد آیفون‌های تاشو منتشر شده، اما به نظر می‌رسد که اپل فعلاً در فاز تحقیق و توسعه این محصولات است.

اپل در سال 2019 مقاومت نمایشگر آیفون 11 و آیفون 11 پرو را تقویت کرد و امسال نیز در آیفون 12 و آیفون 12 پرو از محافظ سرامیکی معرفی کرد. محافظ سرامیکی یک گلس تقویت شده است که در دراپ تست تا 4 برابر مقاوم شده است.

اپل به احتمالاً این پتنت را برای ساخت نمایشگرهای مقاومت‌تر در آیفون‌های عادی و آیفون تاشو مورد استفاده قرار خواهد داد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location