سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-12-cnet-droptest

نتایج دراپ تست آیفون 12 که توسط وب سایت Cnet انجام شده نشان داد که از ارتفاع 180 سانتی متری محافظ سرامیکی دوام بیشتری نسبت به نسل‌های قبلی داشته و این تلفن هوشمند واقعاً تا چهار برابر مقاومت بیشتری دارد، اما حقیقت این است که آیفون 12 به طور کامل ضد ضربه نیست.

اپل ادعا می‌کند که در آزمایش دراپ تست آیفون 12 به دلیل صفحه محافظ سرامیکی، آیفون جدید 4 برابر قوی‌تر است. برای اثبات این ادعا برنامه‌های محافظتی Allstate دو مدل آیفون جدید را در طیفی از آزمایش‌های شکست‌پذیری قرار داده و نتایج را ثبت کرده‌اند.

در دراپ تست آیفون 12 که از سمت جلو آیفون و ارتفاع 180 سانتی متری انجام شد، خراش‌های بسیار کوچک روی صفحه نمایش و در ناحیه گوشه‌ها و لبه‌ها ایجاد شد، همچنین روی فلز شیارهای تیزی به جا گذاشت. نتایج نشان داد که مقاومت آیفون جدید به طور قابل ملاحظه‌ای از نسل‌های قبلی مثل آیفون11 و سامسونگ گلکسی S20 بهتر و بیشتر است. 

دراپ تست آیفون 12 پرو مشخص شد که وزن آن 25 گرم سنگین‌تر از آیفون 12 است، به همین دلیل در دراپ تست نسخه پرو و در نیمه پایینی صفحه محافظ سرامیکی ترک‌هایی مشاهده شد در حالی که هیچ گونه اختلالی در عملکرد گوشی ایجاد نشد. وضعیت آن در مقایسه با آیفون 12 بدتر ولی نسبت به آیفون 11 پرو در آزمایش مشابه بهتر بود.

در شرایط مشابه‌ دراپ تست با پرتاب از ناحیه پشت آیفون انجام شد، گوشه‌ها و لبه‌ها خراشیده شده ولی پنل پشتی تقریباً بدون آسیب بود. آزمایش کننده می‌گوید که ممکن است دوام بهبود یافته آن مربوط به طراحی لبه تخت آن باشد.

در همین تست آیفون 12 پرو به شدت آسیب دیده به طوری که گلس خرد شده و دوربین Wide آن ترک خورد. با این حال به نظر می‌رسد که عملکرد آیفون 12 پرو بعد از این تست عادی است.

دراپ تست آیفون 12 در شرایط مشابه وقتی از ناحیه پهلو انجام شد، هر دو مدل به خصوص در ناحیه لبه‌ها

دچار آسیب و تیزی لبه شدند، اما مشکل دیگری ایجاد نشد.

گفته شده که هزینه تعمیر صفحه نمایش هر دو مدل آیفون 279 دلار در نظر گرفته شده و هزینه تعمیر ترک خوردن گلس پشتی آیفون 449 تا 549 دلار برای هر آیفون 12 و آیفون 12 پرو است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location