سبد خرید خالی‌ست.
AppleGoogle

 گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که شرکت گوگل همچنان در حال پرداخت هزینه بسیار زیاد به اپل است تا به عنوان موتور جست و جوی پیش‌فرض آیفون و آیپد و مک ارائه شود.

خبرگزاری نیویورک تایمز به تازگی طی گزارشی اعلام کرده که وزارت دادگستری آمریکا اقدام به بررسی توافق میان اپل و گوگل بر سر موتور جست و جوی پیش‌فرض آیفون و آیپد کرده است. این تحقیقات به عنوان بخشی از پرونده ضدانحصاری است که شرکت‌های بزرگی نظیر گوگل، اپل، فیس بوک و مایکروسافت طی آن زیر نظر قرار گرفته‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا این قرارداد را به عنوان یک فعالیت انحصارطلبانه از شرکت گوگل دانسته است و این موضوع را مورد بررسی قرار داده است. بر اساس ادعاهای این وزارتخانه جزئیات قرارداد میان گوگل و اپل مخفیانه باقی مانده است، اما تخمین زده می‌شود که میزان پرداخت‌های گوگل به اپل بر سر ماندن در گزینه اول موتورهای جست و جو، بین 8 تا 12 میلیارد دلار است.

در سال 2017 شرکت اپل به صورت رسمی اعلام کرد که طی قرارداد با شرکت گوگل این موتور جست و جو را به عنوان گزینه پیش‌فرض در دستگاه‌های خود ارائه داده است. نیویورک تایمز در آن زمان فاش کرد که این عدد بین 8 تا 12 میلیارد دلار است که به صورت سالانه از طرف گوگل پرداخت می‌شود.

از طرف دیگر شرکت اپل سالانه 14 تا 21 درصد از مبلغ دریافتی را افزایش داده است، با این حال عدد مبالغ دریافتی از طرف شرکت‌های یاد شده به صورت رسمی فاش نشده است.

وزارت دادگستری تأکید کرده که در حال حاضر یک دوم ترافیک جست و جوی گوگل از طریق دستگاه‌های تولید شده توسط اپل انجام می‌شود و این قرارداد یک «سناریوی وحشتناک» برای رقیب‌های گوگل است.

فعالیت‌های اپل و گوگل توسط دولت آمریکا زیر ذره بین قرار گرفته است تا شانس رقابت و سهم بازار شرکت‌های کوچک‌تر در فعالیت تجاری آن‌ها مشخص شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location