سبد خرید خالی‌ست.
1

وب سایت iFixit طبق رسم همیشگی خود اقدام به بررسی و کالبدشکافی آیفون 12 و آیفون 12 پرو کرده و تصاویر مربوط به تک تک قطعات آن را آماده انتشار کرده است.

در این تصاویر آی فیکس ایت آیفون 12 آبی رنگ را به همراه نسخه طلایی آیفون 12 پرو کالبدشکافی کرده و به بررسی خصوصیات آن پرداخته است.

در نگاه اول، فرایند باز کردن آیفون 12 همانند نسل پیشینش بسیار آسان است و از طریق دو پیچ در زیر دستگاه باز می‌شود، اما به دلیل وجود IP68 بدنه کمی وکیوم است و دستگاه باید کمی تحت فشار اولیه باز شود. پس از آنکه نمایشگر از بدنه جدا شد، می‌توان با جداسازی کابل فلت نمایشگر، به طور کامل دستگاه را از نمایشگر جدا کرد و به اجزای داخلی آن دسترسی داشت. 

آی فیکس ایت اعلام کرده که روند باز کردن آیفون 12 و 12 پرو تقریباً یکی است. علاوه بر این، نمایشگر هر دو دستگاه نیز تقریباً مشابه همدیگر هستند و نمی‌توان تفاوت مشهودی را در آن‌ها دید.

مهم‌ترین تفاوت آیفون 12 و 12 پرو، دوربین و نحوه جدا سازی آن است. کابل فلت دوربین آیفون 12 و آیفون 12 پرو هرچند که به یک شکل طراحی شده‌اند، اما به خاطر کمی تفاوتی که در لنزهای مختلف داشته‌اند. 

این وب سایت تأکید کرده که فرایند تعویض باتری آیفون 12 و آیفون 12 پرو بسیار ساده است و به همین دلیل این تلفن‌های هوشمند تعمیر پذیری بسیار بالایی دارد. 

آی فیکس ایت در پایان به آیفون 12 و آیفون 12 پرو امتیاز 6 از 10 را برای تعمیر پذیری داده است و اعلام کرده که این تلفن هوشمند قدرت تعمیر نسبتاً خوبی در مقایسه با دستگاه‌های مشابه دارند. روند تعویض باتری و نمایشگر در آیفون بسیار آسان است، اما استفاده از چسب در برخی از قطعات باعث شده تا انجام برخی از تغییرات در این تلفن‌های هوشمند تا حدودی دشوار باشد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location