سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

تست مقاومت آیفون 12 نشان می‌دهد که پوشش سرامیکی آن نسبت به گلس آیفون 11 نسبت به خراش قوی‌تر و مقاوم‌تر است.

آیفون 12 روز جمعه 22 اکتبر عرضه شد و در اختیار کاربران قرار گرفته است و به سرعت در معرض آزمایش‌های مختلف از جمله تست مقاومت قرار گرفته است.

گلس مدل‌های جدید آیفون 12 توسط یک پوشش سرامیکی محافظت می‌شود. برای افزایش دوام کریستال‌های نانو سرامیک این روکش به داخل گلس تزریق شده است. بنا بر گفته اپل پوشش سرامیکی گلس در مقابل سقوط، نسبت به پوششی که در آیفون 11 استفاده شده تا چهار برابر مقاوم‌تر است.

کانال یوتیوب MobileReviewsEh اخیراً تعدادی آزمایش را با یک فشار سنج برای مقایسه عملکرد آیفون 12 نسبت به آیفون 11 انجام داد. در این آزمایش‌ها مشخص شد که آیفون 12 می‌تواند فشار442 در مقیاس نیوتن را تحمل کند در حالی که در همین آزمایش آیفون 11 می‌تواند در مقابل فشار تا حداکثر 352 نیوتن مقاومت کند.

این آزمایش ثابت کرد که پوشش سرامیکی آیفون 12 نسبت به گلس آیفون 11 به طور قابل توجهی عملکرد بالایی دارد.

در یک تست مقاومت آیفون 12 جداگانه برای مشخص شدن مقاومت نمایشگر آیفون 12 نسبت به خط و خش که با استفاده از کلید، سکه، سنگ و جعبه کاتر انجام شد هیچ گونه خشی روی نمایشگر آیفون جدید ایجاد نشد. 

 با انجام آزمایش سختی Mohs، درجه سختی 6 و 7 توانسته بودند روی آیفون 11 خش ایجاد کنند در حالی که آیفون 12 تا درجه ششم نسبت به خش مقاومت کرده ولی درجه هفتم توانسته بود تعدادی خراش ضعیف ایجاد کند. درجه سختی هشتم روی هر دو آیفون خراش قابل توجهی به جا گذاشت ضمن اینکه روی لنز یاقوتی دوربین آیفون‌ها هم خراش ایجاد کرده بود. لبه‌ها دوام خاصی نداشتند و گلس پشتی آیفون 12 مثل آیفون 11 نسبت به خراش مقاوم نبود.

آیفون 12 و آیفون 12 پرو عرضه شده و در دسترس کاربران قرار گرفته و به زودی باید شاهد دراپ تست آیفون 12 و تست‌های مربوط به مقاومت باشیم. این آزمایش‌ها برای مقایسه پوشش سرامیکی دو آیفون 11 و 12 دیدگاه بهتری را به کاربران ارائه می دهند.

نکته حائز اهمیت این است که این آزمایش‌ها ممکن است همیشه نتایج یکسانی نداشته باشند. زیرا نسبت به محل اندازه گیری فشار وارده یا زاویه سقوط آیفون متفاوت باشد. بنابراین بهتر است با احتیاط بیشتری از این دستگاه‌ها استفاده کرد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location