سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 شرکت اپل در طراحی و تولید تلفن‌های هوشمند جدید خود با شرکت کوالکام همکاری کرده است و به همین دلیل مودم 5G آیفون 12 توسط این شرکت آمریکایی تولید شده است.

تا پیش از این مشخص شده بود که شرکت اپل تمایلی برای همکاری در زمینه تأمین قطعات ارتباطی 5G با شرکت کوالکام ندارد. دلیل این مسئله در آن زمان توسط تحلیلگران، بزرگ بودن تراشه‌های ارتباطی کوالکام توصیف شده بود، اما حالا مشخص شده که شرکت اپل با کوالکام بر سر تأمین تراشه‌های ارتباطی آیفون 12 به توافق رسیده است.

تصاویری از کالبدشکافی آیفون 12 در شبکه اجتماعی Wiebo منتشر شده که نشان می‌دهد که اپل از تراشه مودم 5G سری X55 کوالکام در تلفن‌های هوشمند خود استفاده کرده است.

این تراشه برای ارتباط mmWaveو Sub-6 GHz بوده و توسط کوالکام تولید شده است. تا پیش از این نیز شایعاتی در مورد استفاده از آن در آیفون 12 منتشر شده بود، اما بعدها تحلیلگران اعلام کرده بودند که شرکت اپل به دلیل سایز بزرگ آن‌ها در برد مداری تلفن‌های هوشمند خود استفاده نخواهد کرد.

اما حالا مشخص شده که مودم 5G آیفون 12 از نوع X55 است و اپل از همان تراشه‌های کوالکام برای تولید مودم‌های 5G استفاده کرده است.

کوالکام و اپل در سال 2017 با اختلاف‌های شدید در زمینه تولید انبوه تلفن‌های هوشمند آیفون با تراشه‌های ارتباطی LTE مواجه بودند و همین مسئله باعث شد تا اپل برای دو سال متوالی یعنی در سال 2017 و 2018 آیفون‌های خود را با تراشه‌های مدیاتک و اینتل تولید کند. آیفون X و XS مشمول این تغییرات می‌شدند، اما از سال 2019 شرکت اپل و کوالکام دوباره با یکدیگر به توافق رسیدند و آیفون 11 به بعد با مودم‌های کوالکام آماده عرضه به بازار شد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location