شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 یکی از مدیران اپل در آستانه معرفی و رونمایی از محصولات جدید، درباره چیپ A14 و رویکردی که نسبت به طراحی اپل سیلیکون وجود داشته صحبت کرده است.

پس از معرفی آیپد ایر و تراشه A14 در رویداد WWDC 2020 و حالا رونمایی از آیفون 12 در کنفرانس پیش رو، مدیران اپل تصمیم به یک نشست گرفته‌اند که پیرامون فناوری A14 و طراحی اپل سیلیکون و استراتژی کلی شرکت نسبت به آن بحث کنند.

اخیراً سایت خبری Engadget با« Tim Millet» معاون معماری پردازنده‌های اپل و « Tom Boger» مدیر ارشد بازاریابی محصولات مک و آیپد مصاحبه‌ای پیرامون توانایی بالای اپل بر شخصی سازی تراشه A14و تمرکز بر کارایی و عملکرد آن برگزار کرده‌اند.

تراشه 5 نانومتری فضای خیلی کمی را اشغال می‌کند و فرایند تولید تراشه 5نانومتری این امکان را فراهم می‌کند تا قابلیت‌های بیشتری به چیپ A14 نسبت به عملکرد CPU و GPU قدیمی اختصاص یابد.

تراشه A14 با طراحی اپل سیلیکون دارای موتور عصبی و 16 هسته به همراه توانایی اجرای 11 تریلیون عملکرد در ثانیه است که تقریباً دو برابر شبکه عصبی در A13 است.

تیم میلت گفت ما فرصتی را در اختیار داشتیم تا کارهایی انجام دهیم که با CPU معمولی امکان نداشت. از نظر تئوری می‌توانید کارهای زیادی را در Neural Engine و در فضای GPU انجام دهید ولی در عمل نمی‌توان در یک محفظه بسته و حرارتی آن را انجام دهید.

میلت و باگر بحث را به سطح وسیع‌تری کشاندند در این خصوص که تیم معماری تراشه اپل درباره سبد محصولات اپل چگونه فکر می‌کنند که تراشه ساخته شده را بتوانند نه تنها در یک محصول بلکه در طول زمان در سایر محصولات استفاده کنند.

این مدیر شرکت اپل گفت ما می‌خواهیم مطمئن شویم که وقتی یک CPU می‌سازیم آن را فقط برای یک نسل نمی‌سازیم. این مسئله را می‌توان تصور کرد که چیپست گوشی پرچم‌دار اپل را بتوان برای سایر محصولات اپل استفاده کنند. ذکر این نکته مهم است که کامپیوتر مک با پردازنده اپل سیلیکون به‌زودی عرضه می‌شود و می‌توان شاهد نتایج بیشتری از تیم تولید تراشه بود. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...