سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 اپل یک شرکت کانادایی را که مسئول بازیافت وسایل الکترونیکی بوده به فروش غیرقانونی آیفون بازیافتی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی متهم کرده و علیه آن شکایت کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اخیراً شرکت کانادایی Geep که بازیافت وسایل الکترونیکی اپل را بر عهده داشته به فروش غیرقانونی آیفون بازیافتی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی متهم شده است. شرکت کانادایی مسئولیت این عمل را به عهده سه کارمند خود گذاشته ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد که این افراد از مدیران اجرایی بوده‌اند.

اپل از این شرکت کانادایی متخصص در بازیافت وسایل الکترونیکی شکایت کرده است. در حالی که تصور می‌شد اجزای این دستگاه‌ها از هم جدا و بازیافت می‌شود، این شرکت حدود ۱۰۳۸۴۵ هزار مورد از این قطعات را به صورت بازیافتی فروخته است. اما شرکت کانادایی از خود دفاع کرده و مسئولیت این کار را به عهده کارمندان سطح بالا گذاشته که معلوم شده از مدیران اجرایی شرکت بوده‌اند.

پرونده شکایت اپل در ماه ژانویه علیه شرکت Geep منتشر شده و آن‌ها در جولای پرونده خود را ارائه داده‌اند. گفته می‌شود که اپل به دنبال جبران خسارت تمام سود حاصل از فروش دستگاه‌ها و ۳۱ میلیون دلار کانادا یا ۲۳.۳ میلیون دلار آمریکا غرامت از شرکت مورد نظر است. Geep می‌خواهد در صورت صحت این موضوع غرامت را همان مدیران اجرایی پرداخت کنند.

اینکه اپل چطور متوجه ماجرای سرقت و فروش دستگاه‌ها و آیفون‌های بازیافتی شده مربوط به زمانی است که اپل در حال بررسی انبارهای Geep بود که یکی از تولید کنندگان متوجه سرقت برخی مدل‌های مشخص دستگاه‌ها شد و حدس زدند به فروش رفته باشند.

سپس اپل شماره‌های سریال را بررسی کرد و متوجه شد که ۱۸ درصد از دستگاه‌هایی که به شرکت کانادایی فرستاده شده در شبکه چند اپراتور در حال استفاده است. اپل همچنین تائید کرد که تعداد دستگاه‌هایی که به سرقت و فروش رفته را بیش از ۱۰۳۸۴۵ عدد می‌داند زیرا آیپد و اپل واچ فقط با شبکه اینترنتی وای فای سازگار هستند و در شبکه‌های مخابراتی دیده نمی‌شوند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location