شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

فیس بوک موفق شد مالیات 30 درصدی کسب و کارها را در پلتفرم اپل حذف کند و اپلیکیشن فیس بوک در اپ استور تأثیر خود را روی کسب و کار اپل گذاشت.

The Vergeاعلام کرد که اپل موقتاً گرفتن ۳۰ درصد هزینه‌های کسب و کارهای موجود در فیس‌بوک را متوقف خواهد کرده و اپلیکیشن فیس بوک در اپ استور از دادن این کمیسیون مستثنا شده است.

آوریل امسال فیس بوک حرکت جالبی به نفع کسب و کارهای کوچک انجام داد. این عملکرد راهی برای کمک به سازمان‌هایی بود که بخشی از درآمدشان در شرایط همه گیری کرونا از دست رفت. فیس بوک اعلام کرد به دلیل این وضعیت غیرمنتظره، تا اوت ۲۰۲۱ هیچ هزینه‌ای برای خرید رویدادها در پلتفرم فیس بوک دریافت نخواهد کرد.

این شبکه اجتماعی در اعتراض به سیاست اپل تأکید کرده بود که هرگونه پرداختی در پلتفرم آی او اس یا اپ استور مشمول هزینه ۳۰ درصدی استاندارد اپل خواهد شد و به این ترتیب پول خیلی کمی برای کسب و کارهای کوچک باقی می‌ماند که حالا این فرایند از طرف اپل متوقف شده است.

فیجی سیمو رئیس بخش برنامه اصلی فیس بوک در همان زمان گفت که ما از اپل تقاضا کردیم که از گرفتن مالیات ۳۰ درصدی اپ استور چشم پوشی کند یا به ما اجازه دهد هزینه فیس بوک را به آن‌ها ارائه دهیم تا بتوانیم همه هزینه‌های مشاغل درگیر با کووید ‍۱۹ را جذب کنیم. متأسفانه آن‌ها درخواست ما را رد کردند و کسب و کارهای کوچک ۳۰ درصد درآمد را به عنوان مالیات پرداخت خواهند کرد.

حال اپل با تقاضای فیس بوک موافقت کرده و قرار شد تا پایان سال ۲۰۲۰ این طرح را اجرا کند. به این ترتیب همه مشاغل به جز سازندگان Facebook Gaming واجد این شرایط هستند.

اپل به سایت TheVerge اعلام کرده که جمع آوری هزینه‌ سرویس‌های ارائه برنامه‌ها که خارج از برنامه خود شرکت رخ می‌دهد یک سیاست طولانی مدت اپ استور است.

ذکر این نکته جالب است که فیس بوک اولین شرکتی نبود که چنین تصمیم‌های بشردوستانه‌ای را گرفته است ولی توانست با بیان انگیزه‌های نوع دوستانه خود، چهره اپل را منفی نشان دهد. اگر اپل این هزینه را در پلتفرم آی او اس و اپ استور کاهش دهد میدان را برای سیستم‌های شخص ثالثی مثل فیس بوک باز گذاشته و آن‌ها نفع حرکت کرده است. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...