سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

مارک زاکربرگ در تلاش است که فیس بوک مسنجر را به عنوان پیام رسان پیش فرض در پلتفرم اپل قرار دهد.

اپل با انتشار سیستم عامل آی او اس ۱۴ پلتفرم آن را برای پذیرش برنامه‌های شخص ثالث به عنوان پیش فرض برای ایمیل و مرورگر باز گذاشته است. اما فیس بوک از اپل انتقاد کرده که چرا سیستم پیام رسان در آی او اس را باز نگذاشته و در حال رایزنی برای ایجاد فیس بوک مسنجر به عنوان پیام رسان پیش فرض در پلتفرم اپل است.

طبق گزارشی از سایت خبری The Information فیس بوک باز هم از اپل انتقاد کرده و مارک زاکربرگ مؤسس فیس بوک چندی قبل به تغییرات در تبلیغ حریم خصوصی در سیستم عامل جدید معترض بود و حالا از نظر فیس بوک قفل شدن پیش فرض برنامه پیام رسان اپل منصفانه نیست. وی پیشنهاد می‌کند که اپل به تغییر رویکردش به سمت سیستم عامل اندروید توجه بیشتری کند.

در اندروید کاربران می‌توانند یک برنامه شخص ثالث را به عنوان سرویس پیام رسان اصلی انتخاب کنند که همه پیام‌هایی که به شماره تلفن آن‌ها ارسال می‌شود را دریافت می‌کنند. اما بنا بر گزارش اخیر، برنامه پیام رسان اپل یک بخش ارزشمند از مجموعه ویژگی‌های آیفون و آیپد است. آنچه مشخص است شرکت اپل تا وقتی که مجبور نباشد کنترل پیام رسان آی او اس را در دست خود نگه می‌دارد.

اگرچه ممکن است اپل با احتمال خیلی کمی این تغییر را بپذیرد ولی مشخص است که زاکربرگ برای ایجاد فیس بوک مسنجر اسرار زیادی می‌کند. تلاش او شاید به این دلیل باشد که اعتراضات این شرکت و تعدادی از گروه‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی توانستند اپل را متقاعد کند که برنامه حذف ردیابی تبلیغات را حداقل تا سال آینده به تعویق بی انداید.

حتی اگر فیس بوک برای رسیدن به خواسته خود راهی نداشته باشد، اما رگلاتوری در سرتاسر جهان ممکن است برای ایجاد این وضعیت، اپل را تحت فشار قرار دهند.

شاید جالب باشد که بدانیم اصرار فیس بوک بر ایجاد فیس بوک مسنجر در اپل تلاشی از طرف این شرکت است تا سرویس پیام رسان خود را با برنامه‌هایش مثل مسنجر، اینستاگرام و واتساپ متحد کند. از طرف دیگر مدیر فیس بوک بارها این موضوع را اعلام کرده که آینده پیام رسان‌ها با حفظ حریم شخصی بیشتر عرضه خواهند شد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location