سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered

طبق شاخص رضایت کاربران آمریکایی، مک و آیپد اپل همچنان بالاترین درصد رضایت کاربران را در بین تبلت و کامپیوترهای شخصی کسب کرده‌اند. فروش مک در سال ۲۰۲۰ صدرنشین تمام کامپیوترهای شخصی در آمریکا بوده است.

بر اساس رتبه‌بندی درصد رضایت کاربران در «فهرست رضایت مشتریان آمریکا» (American Customer Satisfaction Index) اپل در صدر جدول فروشنده‌های کامپیوترها و تبلت ها در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته و پس از آن با اختلافی کم شرکت‌های سامسونگ، ایسر، آمازون، ایسوز، دل، اچ پی قرار گرفته اند.

این آمار البته مشخص کرده که رضایت مشتریان برای خرید رایانه‌های رومیزی، نوت بوک و تبلت کمتر از تلفن‌های هوشمند بوده است. اما در مورد تلفن همراه اپل و سامسونگ همواره رقابت دو طرفه برای جلب رضایت مشتری وجود داشته است. در رتبه‌بندی اخیر سامسونگ در مقام دوم و اپل در مقام اول قرار دارد. همچنین اپل در مقام اول برای فروش مک در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

با توجه به این اطلاعات، 78 درصد از خریداران محصولات اپل از دستگاه‌های خود رضایت دارند و هیچ گزارشی مبنی بر افزایش درخواست تعویض از آن‌ها منتشر نشده است. در عین حال حتی میزان درخواست برای تعویض کاهشی قابل توجه داشته است.

نکته جالب توجه این است که اپل و سامسونگ همیشه بالاترین درصد رضایت مشتری را کسب کرده‌اند. اما تفاوت میان این دو در این است که اپل همواره در طراحی رقبای خود را شکست می‌دهد و سامسونگ هم بیشترین امتیاز را برای تولید محصولات دریافت کرده است.

تا پیش از این نیز شرکت اپل با تولید محصولات مختلف توانسته بود موفقیتی ویژه برای فروش محصولات جدید در نظر بگیرد و به همین دلیل نیز این شرکت را به عنوان محبوب‌ترین کمپانی فعال در حوزه فناوری می‌شناسند.

عواملی که بر رضایت مشتری تأثیر دارد شامل طراحی، گرافیک و کیفیت صدا، موجود بودن لوازم جانبی، نرم‌افزار و برنامه‌ها، عملکرد و احتمال کم خرابی سیستم و سرعت پردازنده هستند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location