سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 شرکت اپل قصد دارد نمایشگر آیپد و برخی محصولات آینده خود نظیر مک بوک را با فناوری مینی ال ای دی تولید کند.

طبق گزارشی از مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل مشخص شده که افزایش رقابت میان تأمین کنندگان اپل برای تولید تراشه نمایشگر مینی ال ای دی، تأثیر بسزایی در پذیرش اپل برای توسعه تکنولوژی محصولاتی نظیر نمایشگر آیپد و مک بوک داشته است.

کو می‌گوید که در حالی که پیش بینی می‌شد که Epistar تنها تأمین کننده تراشه مینی ال ای دی برای محصولات اپل در سال ۲۰۲۱ باشد، حالا مشخص شده که Sanan Optoelectronics تجربه بهتری در توسعه تکنولوژی داشته و احتمالاً تأمین کننده اپل در سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

افزایش ظرفیت تأمین و رقابت میان تأمین کندگان هزینه‌های اپل را برای تولید دستگاه‌های مبتنی بر فناوری مینی ال ای دی از ۷۵-۸۵ دلار به حدود ۴۵ دلار می‌رسانند.

به همین دلیل کو انتظار دارد که فناوری مینی ال ای دی در ۳۰ تا ۴۰ درصد آیپدهای آینده و در ۲۰ تا ۳۰ درصد از سری محصولات مک بوک و آیمک در سال ۲۰۲۱ ظاهر شود.

گزارش شده که اپل مدتی است که به دنبال معرفی فناوری نمایشگر مینی ال ای دی برای نمایشگر آیپد پرو و مک بوک بوده است. کو گفت که تقریباً شش ماه پیش محصولات مبتنی بر مینی ال ای دی در خط تولید اپل قرار گرفته است و این شرکت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ آن‌ها را عرضه کند. این محصولات شامل آیپد پرو ۹/۱۲ اینچ، آیمک پرو ۲۷ اینچ، مک بوک پرو ۱/۱۴ اینچ، مک بوک پرو ۱۶ اینچ، آیپد ۲/۱۰ اینچ، مینی آیپد ۹/۷ اینچ خواهند بود.

این نمایشگرها از هزار تا 10 هزار ال ای دی شخصی سازی استفاده می‌کنند که تعدادی از نمایشگرهای LED قدیمی بهبود یافته را ارائه می‌کند و به این ترتیب به عملکرد نمایشگرهای او ال ای دی و با اشکالات کنتری نزدیک می‌شود.

نمایشگرهای مینی ال ای دی نسبت به نمایشگرهای قدیمی ال ای دی سیاهی عمیق‌تر و تیره‌تر، روشنایی خیلی زیاد، رنک‌های غنی‌تر و کانتراست بهتر ارائه می‌کند اما بهر حال این فناوری هزینه زیادی خواهد داشت.

پیش بینی می‌شود که نمایشگرهای مبتنی بر فناوری Mini LED در آینده نزدیک، در محصولات پریمیوم و گران قیمت اپل تعبیه شوند و دستگاه‌های ارزان‌تر با همان فناوری‌های سابق آماده عرضه شوند.

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location