سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

هندزفری‌ها‌ برند چینی وان پلاس به این دلیل که کپی ایرپاد بودند توسط مأموران گمرک فرودگاه آمریکا توقیف شدند.

خبرگزاری The Verge اعلام کرده که ماه گذشته مأموران گمرک و مرزبانی ایالات متحده آمریکا در فرودگاه جان اف کندی ۲۰۰۰ قطعه هندزفری تمام بی‌سیم برند چینی وان پلاس را توقیف کردند. این محصول به لحاظ فیزیکی بسیار شبیه محصولات اپل بوده و به جرم کپی ایرپاد توقیف شده بود.

ماجرا از این قرار بود که افسران گمرک و مرزبانی ایالات متحده (CBP) در فرودگاه متوجه محموله‌ای از هندزفری‌هایی شدند که بسیار شبیه به ایرپاد اپل بود ولی لوگوی یا نام تجاری اپل را نداشت. بعد از بررسی‌ها مشخص شد که قیمت هر واحد از این هندزفری‌ها ۷۹ دلار است که در مجموع محموله‌ای به ارزش ۱۵۸ هزار دلار می‌شد؛ ولی به اشتباه قیمت ۳۹۸ هزار دلار ارزش گذاری شده‌ بودند. این موضوع باعث شک کردن افسران به محموله و توقیف آن شد.

اما موضوع به اینجا ختم نشد؛ ظاهراً بخت با وان پلاس یار بود و با یک اشتباه از طرف CBP همه چیز به نفع وان پلاس تمام شد. CBP این عمل افسران و محموله تقلبی را در خبرگزاری‌ها منتشر کرد و همه چیز تغییر کرد. با تبلیغ این محصول به عنوان کپی ایرپاد توجه کاربران به خرید این محصولات جلب شد.

نکته قابل توجه این است که این مدل هندزفری بسیار شبیه ایرپاد بودند و وقتی بازار با کمبود ایرپادهای اپل مواجه شد، در کمترین زمان ممکن این محصولات در بسیاری از فروشگاه‌ها مثل وال مارت به فروش رفتند. 

البته سخنگوی CBP سعی کرد به واکنش مردم به این موضوع جواب بدهد. او گفت مارک تجاری یک محصول ظاهراً باید نشان دهنده همان محصول باشد، اما هندزفری‌های وان پلاس به لحاظ فیزیکی هیچ ارتباطی با تصاویر و زبان نوشته شده روی جعبه نداشتند. این محصول با برند وان پلاس بوده ولی بسیار شبیه ایرپاد بود.

وان پلاس هم از خود دفاع کرده و بیانیه گمرک را تکذیب کرده و اعلام کرده که روی محصولش نام تجاری یا لوگوی اپل را ثبت نکرده است.

موضوع مهم دیگر این است که اپل هیچ اقدام قانونی علیه وان پلاس انجام نداده و همچنان ایربادهای تقلبی در حال فروش هستند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location