سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

 شرکت اپل پتنتی را به ثبت رسانده که به احتمال وجود خاصیت مقاومت در برابر آب خوردگی آیفون ۱۲ قوت می‌دهد.

شواهد موجود نشان می‌دهد که سیستم مقاومت در برابر آب خوردگی آیفون ۱۲ شبیه همان سیستم در اپل واچ سری ۲ و مدل‌های جدیدتر از آن است. در این سیستم اسپیکر و یک ماژول سنسور با ماده‌ای هیدروفوبیک پوشانده شده که برای دفع آب استفاده می‌شود. این سیستم، مقاومت آیفون را در برابر ‌آب بیشتر کرده و از خراب شدن اسپیکرها بعد از تماس با مایعات جلوگیری می‌کند. این سیستم حتی می‌تواند حضور کریستال‌های املاح یا نمک موجود در آب شور بر روی حفاظ‌های توری آکوستیک را تشخیص دهد و از رسوب آن‌ها جلوگیری کند.

بر اساس پتنت ثبت شده، وقتی دستگاه‌هایی مثل آیفون در معرض آب شور قرار می‌گیرند، سیستم انواع مایعات مثل آب تازه، آب نمک، گاز و غیره امکان خروج سریع‌تر را دارند. برای مثال در طول موج سواری کاربر همراه آیفون، ممکن است کریستال‌های موجود در آب شور روی حفاظ‌های توری آکوستیک باقی مانده باشد. با بخار شدن آب موجود، دیافراگم این سیستم فعال شده و بلورهای آب شور را از این قسمت خارج می‌کند.

ویژگی مقاومت در برابر آب خوردگی در اپل واچ سری ۲، از اجزا داخلی دستگاه محافظت می‌کند. در این سیستم آبی که داخل بلندگو یا اسپیکر رفته، خارج می‌شود.

سیستم مقاومت در برابر آب خوردگی اپل واچ بر اساس لرزش اسپیکر عمل کرده و با ایجاد صدای خاصی، آب را بیرون می‌ریزد. این ویژگی از این جهت اهمیت دارد که کاربر می‌تواند بدون نگرانی از اپل واچ در محیط‌های دارای رطوبت بالا استفاده کند.

همان طور که اپل به طور واضح اشاره کرده است احتمالاً مشخصه مقاومت در برابر آب خوردگی در آیفون ۱۲ به کار رفته است. اپل یک پتنت جدید ثبت کرده که این ویژگی را دقیقاً نشان می‌دهد. این پتنت در سال ۲۰۱۹ توسط اپل ثبت شده ولی اخیراً توسط اداره ثبت اختراعات و نشان تجاری آمریکا منتشر شده است.

با این حال برنامه مشخصی برای نشان دادن این سیستم در مدل آیفون جدید در دست نیست. نکته مهم این است که اپل سالیانه صدها پتنت را ثبت می‌کند که همه آن‌ها را در محصولاتش به کار نمی‌برد.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location