سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

زاکربرگ در مصاحبه‌ با Axios گفته که اپل برنامه‌های کاربردی در پلتفرم خود را به طور یک‌طرفه کنترل می‌کند. بخشی از صحبت‌های مدیر عامل فیس‌بوک در مورد انحصارطلبی اپل به این شرح است:

من فکر می‌کنم احتمالاً ۵۰ درصد از مردم آمریکا و تعداد بیشتری از مردم دنیا گوشی‌های هوشمند داشته و بیش از یک میلیارد از دستگاه‌های اپل در سراسر دنیا وجود دارد. به همین دلیل باید انحصارطلبی این شرکت و کنترل قوانین اپ استور توسط آن مورد بررسی قرار گیرد.

Business Insider طی یادداشت‌های خود اعلام کرده که مؤسس فیس‌بوک قوانین اپ استور را با گوگل پلی استور مقایسه کرده است؛ او به‌عنوان یک توسعه دهنده می‌گوید که اپ استور فقط منحصر به اپل بوده و انتخاب‌ها را برای توسعه دهندگان و کاربران محدود می‌کند. این در حالی است که در پلی استور گوگل کاربر می‌تواند از هر برنامه کاربردی دیگری استفاده کند و گوگل تلاشی برای انحصارطلبی نمی‌کند.

مارک زاکربرگ گفته است که قوانین اپ استور، نوآوری و رقابت را مسدود کرده و به اپل اجازه دریافت رانت‌های انحصاری را داده است. این در حالی است که نوآوری، زندگی مردم را بهبود می‌بخشد و اپل به دلیل انحصارطلبی از این موضوع چشم پوشی می‌کند.

او همچنین از تغییرات حریم خصوصی iOS14 که ردیابی تبلیغات را سخت کرده، ناراحت است. از آنجا که بخش مهمی از سودآوری فیس‌بوک بر اساس تبلیغات است و با این اقدام اپل باعث دشوار شدن فرایند نشان دادن هوشمند تبلیغات می‌شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location