شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

اپل، آمازون، گوگل و اتحادیه «Zigbee» برای خلق استانداردها و پروتکل‌های جدید خانه هوشمند و عرضه آن در سال ۲۰۲۱ همکاری وسیع‌تری خواهند داشت.

شرکت‌های پیشرو در حوزه خانه هوشمند یعنی اپل، آمازون، گوگل و گروه Zigbee که شامل آیکیا، سامسونگ و فیلیپس می‌شوند، سال گذشته تشکیل یک گروه کاری جدید با عنوان پروژه اتصال به خانه از طریق IP را اعلام کردند.

هدف این پروژه توسعه فناوری اتصال مبتنی بر IP استاندارد شده برای محصولات هوشمند سازی خانه است که بر افزایش سازگاری، امنیت و امکان توسعه محصولات برای تولید کنندگان متمرکز شده است. این گروه به تازگی از یک به‌روزرسانی بزرگ و مهم در پروژه یاد شده خبر داده است و اعلام کرده که در سال 2021 استاندارد جدیدی را برای ساخت محصولات هوشمند سازی خانه ایجاد می‌کند.


به‌روزرسانی این استاندارد در گام اول شامل اطلاعات واقعی درباره چگونگی کار کرد ابزارهای متن باز در حوزه هوشمند سازی خانه خواهد بود. بسیاری از دستگاه‌ها با کارکرد متفاوت از این پروتکل استفاده می‌کنند و به همین دلیل تعیین استاندارد جدید برای آن‌ها بسیار تعیین کننده است.

دسته بندی‌های متفاوت برای این دستگاه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:


• دستگاه‌های روشنایی و الکتریکی مثل لامپ‌ها، چراغ‌های روشنایی، کنترل‌ها، دوشاخه و پریزهای برق.
• کنترل‌های سیستم‌ تهویه هوا مثل ترموستات و واحدهای AC
• سیستم‌های کنترل دسترسی مثل قفل‌های درب منزل و اتاق، سیستم‌های امنیتی
• پوشش و سایه‌بان پنجره‌ها، تلویزیون، اکسس پوینت، بریج‌ها و سایر موارد و همچنین محصولات الکترونیکی مصرفی


نکته حائز اهمیت در این اعلامیه، رشد قابل ملاحظه گروه‌های تشکیل شده برای همکاری شرکت‌های عضو این اتحادیه است. در حال حاضر ۱۴۵ شرکت در این گروه به صورت فعال عضو هستند. هر یک از این شرکت‌ها دارای صدها محصول، مهندس و کارشناس‌های بازاریابی هستند که با تشکیل ۳۰ تیم جداگانه، به شکل متقابل با دیگر شرکت‌ها همکاری می‌کنند تا استانداردهای جدید را ارائه ‌دهند.
این گروه‌های مشترک اخیراً یک مخزن متن باز در وب سایت گیت هاب ایجاد کرده‌اند که طی آن یک استاندارد آزاد جهانی با تکرار سریع و بر اساس فناوری‌های تائید شده را در اختیار سازندگان قرار می‌دهند.

این گروه امیدوار است تا با اشتراک گذاشتن این مخزن مزایای پروژه را در کمترین زمان ممکن در اختیار مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار دهد.
پروژه خانه هوشمند احتمالاً با استفاده از فناوری‌های خدمات صوتی مثل سیری، الکسا، دستیار گوگل و غیره ساختن دستگاهها را برای تولید کنندگان آسان‌تر می‌کند.

این پروژه حتی قصد دارد تا فناوری‌های هوشمند سازی خانه موجود را مثل هوم کیت اپل و ابزارهای گوگل را باهم ادغام کند.

این گروه تا انتهای ۲۰۲۰، با ارائه یک «پیش نویس از مشخصات مورد نظر» می‌تواند استاندارد تکمیل شده را در سال بعد عرضه کند. بهبود لوازم جانبی عرضه شده برای خانه هوشمند با امکان اتصال بهتر، پشتیبانی از چند پلتفرم و تنظیم آسان‌تر، از مزایای قابل توجه این پروژه برای مصرف کنندگان به شمار می‌آید. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...