شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

شرکت اپل به تازگی به برخی از توسعه دهندگان خود اعلام کرده که سیستم ضد ردیاب اطلاعات کاربران ارائه شده در آی او ا14 با تعویق مواجه شده و ممکن است در عرضه آن تأخیر ایجاد شود.

بر اساس گزارش وب سایت The Information شرکت اپل احتمالاً برای یک سال تعبیه این سیستم ردیاب را در سیستم عامل آی او اس به تعویق می‌اندازد و به شرکت‌های تبلیغات مهلت بیشتری برای تغییر روند کسب و کارهای خود می‌دهد.

تا پیش از این شرکت‌هایی نظیر فیس‌بوک که درآمد خود را از طریق نمایش تبلیغات هوشمند به کاربران دریافت می‌کنند از تصمیم اپل برای ارائه قابلیت ضد ردیابی در آی او اس 14 انتقال کرده بودند. این مسئله تا جایی جدی شد که مارک زاکربرگ بنیان گذار و مدیر عامل اجرایی فیس‌بوک طی سخنانی از ضمن انتقاد از اپل اعلام کرده بود که این قابلیت درصد قابل توجهی از درآمد فیس‌بوک از پلتفرم آیفون و آیپد را کاهش می‌دهد.

حال شرکت اپل به خاطر درخواست‌های انجام شده اقدام به تعویق روند عرضه این قابلیت در سیستم عامل آی او اس 14 گرفته است.

البته Eric Seufert از تحلیلگران صنعت تبلیغات اعلام کرده که تطابق پیدا کردن با این ابزارهای جدید ضدریاب برای توسعه دهندگان پلتفرم‌های تبلیغاتی غیرممکن است و این شرکت‌ها در صورت پشتیبانی اپل از قابلیت یاد شده تمام درآمد خود را از دست خواهند داد.

استدلال اپل در این میان بر این مبنا است که کاربران باید در صورت تمایل و با علم به اینکه در حال ردیابی شدن هستند، تبلیغات شرکت‌های مختلف را مشاهده کنند که این مسئله کسب و کار تمامی شرکت‌های تبلیغاتی را به گونه‌ای خاص از بین خواهد برد. این مسئله در نهایت ممکن باعث تغییر مدل کسب و کاری فیس‌بوک و شرکت‌های مشابه شود. با این حال به نظر می‌رسد که این شرکت توانسته‌اند برای مدت زمانی مشخص از اپل به‌عنوان یکی از توسعه دهندگان و صاحبان پلتفرم‌های موبایل مهلت بگیرند. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...