سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 دولت هند از چند ساعت پیش 118 اپلیکیشن را در اپ استور این کشور حذف کرده است و کاربران دیگر به آن‌ها دسترسی ندارند. یکی از اپلیکیشن‌های حذف شده از اپ استور هند پابجی موبایل است.

بر اساس گزارش وب سایت Medinama این اپلیکیشن‌ها متهم به ارائه قابلیت‌ها و امکانات غیرقانونی در کشور هند بوده‌اند. وزارت فناوری اطلاعات و الکترونیک هند اعلام کرده که این اپلیکیشن‌ها «به حاکمیت و یکپارچگی هند آسیب می‌رسانند». با احتساب این 118 اپلیکیشن، دولت هند از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 224 اپلیکیشن را مسدود کرده که بیشتر آن‌ها تحت امتیاز شرکت‌های چینی بوده‌اند. دست کم 59 اپلیکیشن از این مجموعه شامل نرم افزارهایی بودند که به‌صورت مستقیم با کمپانی‌های چینی در ارتباط بوده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به تیک تاک و وی چت اشاره کرد.

وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات الکترونیک هند نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده که شکایت‌های بسیار زیادی را از منابع مختلف دریافت کرده که مربوط به خرابکاری‌های متعدد در دستگاه‌های کاربران بوده است. این اپلیکیشن‌ها در بین پلتفرم آی او اس و اندروید گسترش داشته و در اکثر مواقع در حال داده کاوی برای دولت‌های متخاصم بوده‌اند. این اپلیکیشن‌ها در اغلب مواردامنیت و قدرت دفاع هند را زیر سؤال می‌بردند و دولت هند نیاز به دخالت سریع در این امر داشته است.

با توجه به این موضوع، دولت هند در تلاش است تا با محدود کردن دسترسی به اپلیکیشن‌های توسعه داده شده توسط کشور چین، امکان مقابله جمع آوری اطلاعات از آن طریق را مسدود کند. تا پیش از این بسیاری از دولت‌ها، به‌خصوص دولت آمریکا اپلیکیشن‌های چینی نظیر تیک تاک را خطری برای امنیت ملی و ابزار جاسوسی توسعه داده شده برای چین مطرح کرده بودند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location