سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

یکی از گزارش‌های شوکه کننده اخیر حاکی از آن است که سرویس مخفی آمریکا لوکیشن کاربران را از اپلیکیشن‌های پراستفاده آیفون و اندروید جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را به طور مداوم ذخیره می‌کند.

بر اساس گزارش وب سایت Motherboard سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا با بسیاری از شرکت‌های توسعه دهنده اپلیکیشن‌های پراستفاده همکاری می‌کند و طی قراردادهای طولانی مدت به طور مداوم اطلاعات کاربران را از آن‌ها دریافت می‌کند. در ماه مارس سال جاری میلادی، بسیاری از سازمان‌های دولتی آمریکا با پرداخت چندین میلیون دلار به شرکت‌های تولید کننده اپلیکیشن‌ها، این اطلاعات را جمع‌آوری کرده‌اند که سرویس مخفی مهم‌ترین آن‌ها بوده است.

اطلاعات فاش شده حاکی از آن است که این جمع‌آوری اطلاعات، صرفاً به کاربران داخل خاک آمریکا مربوط نبوده و اطلاعات کاربرانی که در خارج از آمریکا و در سراسر دنیا زندگی می‌کنند نیز توسط این سازمان جمع‌آوری می‌شود.

بسیاری از اپلیکیشن‌های ارائه‌شده در آیفون و اندروید به دلیل ماهیت کاری خود نیاز به دسترسی موقعیت مکانی کاربر دارند و همین موضوع باعث می‌شود تا سازمان‌های امنیتی آمریکا به دنبال جمع‌آوری اطلاعات یادشده باشند. در این میان، شرکت اپل نیز حتی با محدود کردن دسترسی اپلیکیشن‌ها به موقعیت مکانی کاربر در زمان عدم استفاده از آن‌ها هنوز نتوانسته برای این موضوع تمهیداتی درست در نظر بگیرد و دولت آمریکا در حال جمع‌آوری شخصی‌ترین اطلاعات کاربران است.

یکی از سناتورهای دموکرات آمریکا ضمن انتقاد از این موضوع، آن را نقض متمم چهارم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا عنوان کرده و از دولت درخواست کرده تا از این کار خودداری کند.

در میان اپلیکیشن‌هایی که اطلاعات کاربران را به دولت آمریکا تحول می‌دهند نام بسیاری زا اپلیکیشن‌های پراستفاده دیده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها به اپلیکیشن گوگل و دیگر سرویس‌های نرم‌افزاری این شرکت برای آی او اس و اندروید محسوب می‌شود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location