شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 شرکت اپل در ادامه جنگ تجاری خود با اپیک گیمز، به طور کامل این شرکت را از دنیای خود بیرون می‌کند.

اپیک گیمز اعلام کرده که شرکت اپل تهدید کرده که به زودی دسترسی تمامی توسعه‌دهنده‌های آی او اس و مک را به ابزارهای مربوط به نصب فورتنایت می‌بندد. این مسئله به معنای آن است که هیچ یک از توسعه دهندگانی که از دستگاه‌های تولید شده توسط اپل استفاده می‌کنند، دیگر نمی‌توانند ابزارهای اپیک را برای توسعه بازی‌ها استفاده کنند.

اپل ضرب‌الاجل تعیین کرده که اگر مشکلات مربوط به پرداخت حل نشود و در نهایت صلحی میان این دو شرکت ایجاد نشود، ظرف مدت دو هفته تمامی محدودیت‌های مورد نظر خود را اعمال می‌کند. این محدودیت‌ها شامل عدم امکان استفاده از ابزارهای اپیک برای توسعه نرم افزارهای مک نیز میشود. بر اساس ادعای اپل، در صورت عدم توافق فرایند نصب ابزارهای اپیک یا غیرممکن می‌شود یا به طور آنقدر دشوار می‌شود که کاربران از استفاده آن‌ها صرف نظر کنند. اپل همچنین اعلام کرده که نصب نسخه‌های بعدی مک او اس این موضوع را دشوارتر می‌کند.

مهم ترین موضوع تهدید اپل به عدم پشتیبانی از آنریل انجین باز میگردد که بسیاری از توسعه دهندگان بازی‌ها از آن استفاده می‌کنند. اپل اعلام کرده که توسعه دهندگانی که از آنریل استفاده کنند دیگر حق فعالیت در دنیای اپل را نخواهند داشت. بسیاری از بازی‌های ارائه شده برای مک و آی او اس، از آنریل انجین استفاده می‌کنند. حتی بسیاری از بازی‌های عرضه شده در اپل آرکید نیز همین خصیصه را دارند و اعمال محدودیت‌های یاد شده بسیار فاجعه بار خواهد بود. موتور گرافیکی آنریل محبوب‌ترین ابزار توسعه بازی است و حالا به نظر میرسد که دعوای اپل و اپیک گیمز میتواند تمامی این بازیها را از دستگاه‌های اپل حذف کند.

اپل تا دو هفته دیگر قرار است اکانت تمام توسعه دهندگانی که از ابزارهای اپیک استفاده می‌کنند را مسدود کند.

به نظر میرسد که ویدیوی 1984 فورتنایت به شدت مدیران شرکت اپل را عصبی کرده است و حالا این تصمیم شدید قرار است تا دو هفته دیگر اجرایی شود. با این وجود باید در نظر داشت که این کار نه تنها به اپل و اپیک، بلکه به کاربران و توسعه دهندگان نیز لطمه شدیدی میزند. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...