سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 شرکت گوگل در حال تست و بررسی قابلیت تشخیص زلزله در گوشی‌های اندرویدی است و به زودی آن را به تمامی این تلفن‌های هوشمند عرضه می‌کند.

بر اساس گزارشی که وبلاگ رسمی گوگل روز گذشته منتشر کرده، این شرکت در حال استفاده از قابلیتی جدید است که از طریق آن می‌تواند به صورت زود هنگام اقدام به تشخیص زلزله و هشدار به کاربران کند. این قابلیت فعلاً قرار است طی همکاری مرکز لرزه نگاری کالیفرنیا ارائه شود و به همین دلیل کاربران در این ایالت امکان استفاده از این قابلیت را دارند.

این سیستم با استفاده از شتاب سنج تعبیه شده در تلفن‌های هوشمند اندرویدی فعالیت‌های زمین را تشخیص می‌دهد. دستگاه‌هایی که در یک منطقه لرزه‌ای بیش از 700 «سیسومتر» را تشخیص دهند و لرزه نگار منطقه‌ای نیز این مسئله را تائید کند، منطقه‌ای خطرناک را شناسایی کرده‌اند و تلفن‌های هوشمند به کاربران در این مورد این موضوع هشدار می‌دهند.

گوگل تصمیم دارد تا با ارائه این قابلیت بزرگ‌ترین لرزه نگار دنیا را با اتصال تلفن‌های هوشمند اندرویدی به یکدیگر ایجاد کند و خیلی سریع به کاربران در این زمینه هشدار دهد.

پس از دریافت هشدار توسط کاربر، گوشی‌های اندرویدی از طریق اپلیکیشن Google مجموعه‌ای از راهنمایی‌های سریع را به صورت تصویری برای کاربر نشان می‌دهند. این تصاویر می‌توانند شامل رفتن به زیر میز، محافظت از سر و موارد دیگر نیز می‌شود.

گوگل اعلام کرده که در صورت موفقیت این قابلیت در کالیفرنیا و تائید کارکرد آن توسط مرکز لرزه نگاری کالیفرنیا، تصمیم دارد تا آن را در تمام دنیا نیز عرضه کند. البته گوگل برای ارائه این قابلیت در مناطق مختلف نیاز به همکاری مستقیم با مراکز لرزه نگاری دارد و نمی‌تواند به صورت عادی این موضوع را به همه کاربرانی که تلفن هوشمند اندرویدی دارند، ارائه دهد. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location