سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

بحث انحصارطلبی اپل و شرکت‌های بزرگی چون آمازون، گوگل و فیس‌بوک در طول چند هفته گذشته داغ شده و حالا مجموعه‌ای از ایمیل‌های استیو جابز به بیرون درز پیدا کرده که موضوع انحصارطلبی در زمینه عرضه کتاب‌های الکترونیکی را تائید می‌کند.

دو مجموعه ایمیل فاش شده، شامل توضیحات جابز و مدیران دیگر اپل نظیر ادی کیو و فیل شیلر در مورد نحوه خرید کتاب‌های دیجیتال توسط کاربران آیفون و آیپد است.

یکی از این ایمیل‌ها در نوامبر سال 2010 از طرف فیل شیلر به جابز ارسال شده که در بخش CC آن نیز نام ادی کیو و گرگ جوزیک نیز دید می‌شود. در این ایمیل شیلر نگرانی خود از انتشار اپلیکیشن آمازون کیندل از طرف آمازون و بازاریابی این شرکت برای عرضه کتاب‌ها در آیفون، آیپد و دستگاه‌های اندرویدی در کنار کتاب خوان‌های دیجیتالی کیندل را ابراز کرده است. جابز در جواب اعلام کرده بود که آمازون باید از مکانیزم اپل برای دریافت هزینه کتاب‌ها استفاده کند. 

استیو جابز به فیل شیلر: من در این زمینه با تو 100 درصد موافق هستم. زمان آن رسیده که آن‌ها (آمازون) از مکانیزم پرداختی ما استفاده کنند یا بروند رد کارشان استیو ارسال شده با آیفون
استیو جابز: توصیه می‌کنی که چه کار کنیم؟ قدم اول می‌تواند این باشد که به آن‌ها بگوییم که باید برای همه چیز از سیستم پرداخت ما استفاده کنند. این موضوع شامل کتاب‌ها (و اخبار و مجلات) می‌شود. اگر می‌خواهند ما را با اندروید مقایسه کنند، باید آن‌ها را مجبور کنیم که از سیستم پرداخت غالب ما استفاده کنند. نظرت چیست؟ استیو ارسال شده با آیفون

در یک ایمیل دیگر ادی کیو، مدیر بخش بازاریابی نرم افزاری و سرویس‌های اپل یک روز پیش از اعلام رسمی سیاست‌های جدید اپل در اپ استور، ایده‌های دیگری را مطرح کرده بود. جابز در پاسخ به او گفته بود که iBooks باید به تنها کتابخانه دیجیتالی در آی او اس تبدیل شود و به کاربر اجازه خرید کتاب از جایی دیگر را ندهیم.

بعدها آمازون و بسیاری از فروشندگان کتاب‌های الکترونیکی، اقدام به حذف لینک فروش کتاب‌های کیندل از اپلیکیشن‌های آی او اس کردند که به خاطر قوانین سرویس‌های اشتراکی شرکت اپل بود.

مکالمه سوم، در آوریل 2010 در مورد یکی از کارکنان سابق فیس بوک بود که از تغییر آی او اس 4 در رسانه‌ها انتقال کرده بود که جابز اعلام کرده بود که کارکنان اپل دیگر نباید با او صحبت کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location