سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 شرکت اپل نزدیک به 30 هزار اپلیکیشن را به خاطر عدم سازگاری با قوانین رگلاتوری از اپ استور چین حذف کرده است.

بر اساس گزارش رویترز به نقل از داده های موسسه Qimai نزدیک به 90 درصد از اپلیکیشن‌های یاد شده از دسته بندی بازی‌ها بوده‌اند. این گزارش همچنین حاکی از آن است که دو هزار و پانصد اپلیکیشن کاربردی به دلیل قوانین چین از دسترسی کاربران این کشور خارج شده‌اند.

اپل در ماه فوریه سال جاری میلادی به توسعه دهندگان تا روز سی‌ام ژوئن مهلت داده بود تا تأییدیه‌های لازم را برای فعالیت اپلیکیشن‌ها و بازی‌های خود در کشور چین دریافت کنند. اپلیکیشن‌هایی که تا این ضرب‌الاجل اقدام به دریافت مجوز نکرده بودند از تاریخ 30 ژوئن امکان ارائه به روز رسانی را در اپ استور چین نداشتند و از امروز نیز از دسترس کاربران اپ استور چین خارج شده‌اند.

اپل در 8 جولای نیز برای آخرین بار به توسعه دهندگان این اپلیکیشن‌ها هشدار داده بود که در صورت عدم همکاری با مقامات چینی اقدام به حذف اپلیکیشن‌های آن‌ها از اپ استور این کشور می‌کند که در نهایت موضوع یاد شده گریبان 30 هزار اپلیکیشن را گرفت.

اپل از سال 2017 میلادی به صورت آشکار همکاری خود با دولت چین بر سر ارائه خدمات آنلاین را شروع کرد. اپل در آن سال بر اساس درخواست مقامات چینی، سرورهای آیکلاود مربوط به ذخیره اطلاعات کاربران چین و تایوان را به داخل خاک این کشور انتقال داد و دستورالعمل انتشار اپلیکیشن‌ها را بر اساس قوانین این کشور تغییر داد.

همکاری آشکار شرکت اپل با دولت چین در حالی انجام شده که اپلیکیشن چینی تیک تاک به تازگی اعلام کرده که هیچ گونه همکاری مشخصی با دولت آمریکا نمی‌کند و درخواست‌های مکرر رئیس جمهور آمریکا را به صورت علنی رد کرده است. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location