سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

 اسپیس ایکس در حال آماده‌سازی پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک است و تصمیم دارد تا آن را آماده عرضه در سراسر جهان کند.

این پروژه که در سال 2015 کلید خورده حالا به مراحل پایانی خود برای ارائه خدمات نزدیک شده است. در حال حاضر استارلینک نزدیک به 540 ماهواره را به خارج از جو زمین فرستاده است و خود را آماده ارائه خدمات اینترنت رایگان به سراسر جهان کرده است.

استارلینک البته تا سال 2017 میلادی درخواست راه اندازی 12 هزار ماهواره را کرده است و تصمیم دارد تا در آینده نزدیک از آن‌ها بهره‌برداری کند. طی این پروژه قرار است تعداد زیادی ماهواره با مجموع جرم 260 کیلوگرم در مدار زمین قرار بگیرند. این ماهواره‌ها همراه با راکت فالکون 9 به خارج از جو زمین پرتاب شده‌اند.

تمام این ماهواره‌ها قرار است به صورت منظم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از آن طریق امکان انتقال داده‌ها میان مناطق مختل زمین را فراهم کنند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده در وب سایت رسمی این پروژه مشخص شده که این پروژه از پایان سال 2020 میلادی آماده بهره‌برداری خواهد شد. همچنین این وب سایت در حال حاضر امکان ثبت نام توسط کاربران را باز کرده است. استارلینک تصمیم دارد تا علاوه بر ارائه خدمات اینترنت به سراسر دنیا، امکاناتی ویژه برای فضاپیماهای عازم به مریخ برای ارتباط با زمین نیز مهیا کند.

طی این پروژه قرار است به مکان‌های مختلفی از جمله آمریکا، اروپا، آفریقا، آسیا و بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه خدمات اینترنت ارائه شود. این پروژه می‌تواند گستردگی دسترسی به اینترنت را در مناطقی مثل شمال کانادا و قطب شمال و جنوب را افزایش دهد. بسیاری از کشورهای دریافت کننده این خدمات، هزینه‌ای مشخص را به اسپیس ایکس پرداخت می‌کنند تا شهروندان آن‌ها امکان دسترسی بهتر به اینترنت را داشته باشند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location