سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered

 خبرها در مورد تلاش اپل برای تولید یک عینک هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده در حال افزایش است و حالا اطلاعات یکی از پتنت‌های منتشر شده حاکی از آن است که صدای اپل گلس از طریق القای استخوانی به کاربر انتقال پیدا می‌کند.

در یکی از پتنت‌های منتشر شده از شرکت اپل که در وب سایت Patently Apple مورد بررسی قرار گرفته، مشخص شده که این کمپانی در تلاش برای استفاده از سیستم هیبریدی برای انتقال صدا به کاربر است. این سیستم از فناوری انتقال استخوانی استفاده می‌کند.

این پتنت با عنوان «شبیه ساز صوتی چندگانه با استفاده از متراکم کننده صدا» به سازمان ثبت اختراع آمریکا ارائه شده است که شرکت اپل در آن از یک دستگاه صوتی سخن به میان آورده که می‌تواند با القای استخوانی صدا را انتقال دهد. فناوری انتقال استخوانی به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به قرار دادن دستگاهی در گوش، صدای مورد نظر را گوش کنند. این فناوری لرزش‌های صوتی را از طریق استخوان به گوش کاربر انتقال می‌دهد.

در حال حاضر محصولات ساخته شده با فناوری القای استخوانی در بازار وجود دارند، با این حال تعداد آن‌ها نسبت به هدفون‌های عادی بسیار کم است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که شرکت اپل این سیستم را برای بخش انتقال صدای اپل گلس مورد استفاده قرار می‌دهد. این ادعاها به این دلیل مطرح شده که تا پیش از این، گوگل گلس که در سال 2013 معرفی شد از این فناوری استفاده می‌کرد.

این سیستم القای صوتی برای انتقال صداها با فرکانس کمتر عملکرد بهتری دارند و کیفیت محتوای صوتی را بهتر می‌کنند. عیب استفاده از این سیستم، ضعیف صداهای دارای فرکانس بالا است که باعث می‌شود تا برخی از کاربران در استفاده از آن حس ناخوشایندی داشته باشند. 

اپل توضیح داده که با استفاده از سیستم هیبریدی و متراکم کردن صدا، سعی در بهینه سازی صداهای دارای فرکانس میانی و بزرگ را دارد تا از آن طریق کاربران بتوانند باکیفیت بهتری صدای مورد نظر را گوش کنند.

با توجه به این توضیحات، به نظر می‌رسد که شرکت اپل تصمیم دارد تا از این سیستم در طراحی اپل گلس و نسل بعدی هدفون‌های خود استفاده کند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location