سبد خرید خالی‌ست.
Face-ID-mac

 بررسی‌های اولیه از کدهای داخلی macOS Big Sur حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم به ارائه فیس آیدی در مک دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در وب سایت 9to5mac و کاربران این وب سایت، شرکت اپل در کدهای داخلی آخرین نسخه سیستم عامل مک او اس ابزارهای لازم برای کارکرد درست فیس آیدی را گنجانده است. این مسئله به معنای آن است که شرکت اپل به زودی تصمیم دارد تا دوربین تشخیص سه بعدی Truedepth را در کامپیوترهای مک تعبیه کند.

کد PearlCamera در بخشی از افزونه‌های کارکرد نسخه بتای macOS Big Sur دیده شده است که تائید کننده تعبیه فیس آیدی در کامپیوترهای مک است. نام Pearl تا پیش از این نیز در کدهای آیفون X دیده شده بود که مربوط به تعبیه این سیستم احراز هویت جدید بود.

علاوه بر این، کد دو افزونه FaceDetect و BioCapture نیز در بخش‌های داخلی این سیستم عامل دیده شده است که تائید کننده عرضه فیس آیده در مک‌های 2020 خواهد بود.

تا پیش از این، کامپیوترهای مک بوک پرو و مک بوک ایر شرکت اپل مجهز به سیستم احراز هویت بیومتریک تاچ آیدی شده بودند. اپل همچنین با استفاده از تراشه امنیتی T2 امکاناتی ویژه را برای مدیریت کامپیوترهای مک ارائه داده بود.

با توجه به اطلاعات فاش شده در مک او اس بیگ سور هیچ شکی وجود ندارد که نسل بعدی کامپیوترهای اپل مجهز به سیستم احراز هویت فیس آیدی خواهد بود و کاربران می‌توانند با استفاده از چهره خود قفل سیستم عامل را باز کنند.

به نظر می‌رسد که با وجود فیس آیدی بالاخره می‌توانیم شاهد عرضه آیمک‌های مبتنی بر سیستم احراز هویت بیومتریک باشیم. اپل تا پیش از این اقدامی برای عرضه تاچ آیدی در کامپیوترهای رومیزی آیمک نکرده بود. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location