سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

 دو هفته پیش بود که خبرهایی در مورد احتمال خرید ARM توسط شرکت اپل مطرح شد، اما حالا مشخص شده که این شرکت تمایلی به انجام چنین کاری ندارد.

موسسه SoftBank همچنان به فروش سهام ARM تمایل دارد و ممکن است در آینده نزدیک دست کم بخشی از سهام آن را به فروش بگذارد. خبرگزاری بلومبرگ تا پیش از این ادعا کرده بود که شرکت اپل احتمالاً سهام ARM را خریداری می‌کند. از طرف دیگر در گزارش‌های جدید این خبرگزاری آمده است که شرکت انویدیا نیز به خرید این بنیاد تمایل نشان داده است.

با این حال مدیران SoftBank در تلاش هستند تا با شرکت اپل بر سر فروش این بنیاد مذاکره کنند. این مسئله نشان می‌دهد که شرکت اپل پتانسیل خرید این بنیاد را در اختیار خود دارد، با این حال این شرکت به دلیل شرایط موجود تمایلی به انجام چنین کاری ندارد. دریافت لایسنس توسعه ARM باعث می‌شود تا شرکت اپل بتواند با هزینه کمتری روی توسعه تراشه‌های سری A و کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون تمرکز کند. از طرف دیگر این شرکت می‌تواند با خرید سهام این موسسه راهکاری برای درآمدزایی از تمام محصولات تولید شده با تراشه‌های ARM پیدا کند.

با این حال بلومبرگ اعلام کرده که داشتن سهام ARM برای اپل سودآوری کمی دارد و همین موضوع باعث شده تا مدیران شرکت کوپرتیونی تمایلی به انجام چنین کاری نداشته باشند.

باوجود این مسئله، به نظر می‌رسد که شرکت انویدیا تنها گزینه مناسب برای دریافت سهام این بنیاد باشد و در صورت خریداری آن، این شرکت توانایی توسعه محصولات جدید مبتنی بر ARM را باقابلیت‌های بیشتر و توانایی‌های بهتر خواهد داشت.

تحلیلگران بر این باور هستند که خرید ARM توسط انویدیا تأثیری روی درآمد زایی و پروژه اپل برای ساخت کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های این معماری نخواهد داشت. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location